۸ ترند برتر تکنولوژی در رویدادهای مجازی

8 ترند برتر تکنولوژی در رویدادهای مجازی
بخش خبری

 

حال که رسما دو دهه از قرن بیست و یکم را پشت سرگذاشته‌ایم، ترندهای تکنولوژی صنعت نمایشگاهی را در دست گرفته اند. این فناوری ها زندگی را برای برگزار کنندگان رویدادها راحت تر کرده و تجربیات بهتری را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌سازد.

با شیوع کرونا بسیاری از برگزارکنندگان مجبور شده اند تا نمایشگاه حضوری خود را به یک رویداد مجازی تغییر دهند. بسیاری از فناوری های نوظهور این امر را ممکن ساخته و به نظر می رسد بعد از سپری شدن این بحران نیز باقی خواهند ماند.

 

 

 

در اینجا مروری خواهیم داشت بر برترین ترندهای تکنولوژی سال۲۰۲۰ در صنعت نمایشگاهی

 

 

۱- واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده پیش از این نیز وجود داشته اند اما اکنون جایگاه خود را در بین مخاطبان رویدادهای مجازی پیدا کرده اند. و از آنجایی که این روزها ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماندن در خانه هستیم، این تکنولوژی ها راهکار مفیدی به حساب می‌آیند.

با استفاده از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هر حرفه ای باهوش در حوزه نمایشگاهی می تواند رویداد مجازی، نمایشگاه تجاری یا کنفرانس خود را به تجربه ای ۳۶۰ درجه تبدیل سازد.

با کمک اطلاعاتی که درباره مخاطبین هدف خود کسب می کند، می تواند تجربه ای متناسب با نیازها و علایق‌شان ایجاد کند. این تکنولوژی می تواند برای برندسازی، تعامل، و تجربه کلی غرفه‌دار/ بازدیدکننده به کار رود.

واقعیت افزوده (AR) در نمایشگاه مجازی ایران

 

 

۲- تشخیص چهره

تشخیص چهره

تکنولوژی تشخیص چهره ابزاری است که ویژگی های چهره فرد را ردیابی و ثبت می کند. با وجود اینکه این تکنولوژی باید راه زیادی را تا کامل شدن طی کند، اما می تواند نقش بسزایی در بهبود رویدادها ایفا کند.

تشخیص چهره قادر به انجام دو کار می باشد: تسهیل ورود به سیستم و فراهم ساختن ورود بدون تماس به رویداد

با انتخاب تشخیص چهره، دیگر نیازی نخواهد بود که بازدید کننده در صف ثبت نام منتظر بایستد تا افراد نام و سایر اطلاعات را در لیست جستجو کنند. کافی است اسکن را انجام داده تا بلافاصله در رویداد حضور داشته باشد.

حتی در صورت مهار ویروس کرونا، احتمالا رویدادهای حضوری با حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهند شد. تشخیص چهره امکان ثبت نام بدون تماس را فراهم می‌سازد، و این بدان معناست که این تکنولوژی در ماه‌ها و سال های آینده محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

 

۳- پخش زنده

پخش زنده

چرا باید نمایشگاه به رویدادی فیزیکی، داخلی و با حضور بازدیدکنندگان محدود گردد در حالی که می توان از تکنولوژی پخش زنده در جهانی شدن آن بهره برد؟

برگزار کنندگان مدتها است که از این تکنولوژی برای ارائه رویدادهای ترکیبی با کیفیت استفاده می کنند، اما با افزایش سفارشات از خانه، این امر اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بااستفاده از پلتفرم ها و رسانه های اجتماعی می توان محتوا را به افرادی که قادر به حضور در رویداد نبوده‌اند رسانده و برند خود را به آنها معرفی کنیم.

هرچه افراد بیشتری درباره پخش زنده یک نمایشگاه صحبت کنند، مردم بیشتر کنجکاو شده و احتمال شرکت در نمایشگاه‌های آینده بالاتر می رود.

صفحه پخش زنده شرکت‌ها در نمایشگاه مجازی ایران

 

 

۴- بهبود تجربه شرکت کننده

بهبود تجربه شرکت کننده

تجربه مثبت شرکت کننده، یکی از ویژگی های بارز یک رویداد موفق است. گرچه فراهم ساختن این امر به صورت شخصی امکان پذیر است، اما زمانی که صحبت از رویدادهای مجازی می شود، با استفاده از فناوری ها باید تجربه مثبتی را برای مخاطبان ایجاد کرد.

مردم علاقه زیادی به شنیدن نام خودشان دارند، بنابراین، باید از برنامه یا پلتفرم رویداد، برای برقراری ارتباطی شخصی سازی شده استفاده شود. ایمیل های شخصی، پیامک ها، و نوتیفیکیشن ها گزینه های خوبی به حساب می‌آیند. می توان در هنگام ثبت نام، سوالاتی در خصوص علایق شخصی فرد پرسیده شود و سپس با کمک آن، افراد را از جلساتی که ممکن است مورد علاقه آنها باشد باخبر ساخت. ایجاد گزینه ” ساخت برنامه‌ی کار خود” نیز می تواند امکان انتخاب و برنامه ریزی برای شرکت در جلسات مورد علاقه را برای شرکت کنندگان فراهم سازد.

تا حد امکان موانع برداشته شود تا شرکت کنندگان بتوانند به راحتی مراحل خرید بلیط و ثبت نام را انجام دهند.

 

 

۵- ترجمه زنده

ترجمه همزمان

مانند بسیاری از موارد ذکر شده، برنامه های مترجم، تکنولوژی جدیدی محسوب نمی شوند. اما توسعه مداوم آنها، پیشرفت‌هایی را سبب شده است که آنها را مفید و مرتبط با رویدادهای مجازی می سازد.

شکاف ارتباطی می تواند تجربه شرکت کننده را مختل سازد. بنابراین، عدم ارائه رویدادها به چندین زبان، می‌تواند مخاطبان را محدود سازد، به ویژه در رویدادهای دیجیتال

 

 

۶- تجارب شخصی شده با هوش مصنوعی

تجربه شخصی شده با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی داده های جمع آوری شده از شرکت کنندگان را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را به پیشنهادهای شخصی سازی شده بدل می سازد. این سطح از شخصی سازی برای تمامی افراد مرتبط با نمایشگاه مفید خواهد بود. به مبتدیان این امکان را می‌دهد تا از رویداد بیشتر لذت ببرند زیرا بعید است جلسات مورد علاقه خود را از دست بدهند. داده‌های بدست آمده می تواند به برنامه ریزان در مدیریت رویداد کمک کرده و با فراهم ساختن تصویر واضح‌تری از رفتار شرکت کنندگان، آنها را قادر به خلق تجربه ای بهتر کنند.این اطلاعات همچنین برای اسپانسرها مفید خواهد بود. حمایت مالی از رویدادها راهی است برای معرفی برند به مخاطبان واجد شرایط. هرچه اطلاعات بیشتری جمع آوری گردد و تجربه شخصی تری داشته باشیم، اسپانسر‌ها می‌توانند جامعه هدف خود را بهتر شناخته و  بهره بیشتری از مشارکت خود ببرند.

 

 

۷- افزایش گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن یکی از راه‌های تسهیل تعامل مخاطبان، تشویق به مشارکت فعال و شبکه سازی است.رقابت، جوایز، و رضایت کوتاه مدت  انگیزه های باور نکردنی هستند.به عنوان مثال برگزاری مسابقات آنلاین بین جلسات، وجود جدول رده بندی بین شرکت های رقیب و ارائه بسته‌های جوایز از جانب اسپانسرها

 

 

۸- بهره‌گیری از ابزار مدیریت پروژه

ابزارهای مدیریت پروژه

از آنجایی که صنعت نمایشگاهی به سرعت در حال حرکت است و  یک برنامه ریز موفق باید بتواند چندین فعالیت متفاوت را به طور همزمان مدیریت کند، نیاز به ابزارهای مدیریت پروژه و تکنولوژی ها به چشم می‌آید.ابزارهای مدیریت پروژه که برای صنعت نمایشگاهی طراحی شده اند با انجام خودکار برخی از کارها به برنامه ریزان این امکان را می‌دهند تا روی جزئیات مهم تر تمرکز داشته باشند.این ۸ ترند فناوری می تواند کمک زیادی به بهبود روند برنامه ریزی نمایشگاه ها، دریافت پیشنهادهای حمایت مالی بالاتر و تجربه بهتر شرکت کنندگان باشد.

 

 

ما در نمایشگاه مجازی ایران سعی داریم تا بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های دنیا در عرصه نمایشگاهی تجربه کاربری سهل و متفاوتی را برای شما رقم بزنیم.

 

1399-07-30/13:39

منو اصلی