iran oman banner

کارآفرینان باید به ۵ رسانه اجتماعی توجه کنند

کارآفرینان باید به 5 رسانه اجتماعی توجه کنند

این یک توصیه جدی به کارآفرینان است: «رسانه‌های اجتماعی را جدی بگیرید».  امروزه این رسانه‌ها نه تنها به عنوان ابزاری برای آسان شدن زندگی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بلکه این به عنوان یک صنعت در عرصه کسب و کار نمود پیدا کرده اند. در این مقاله که از سوی سایت entrepreneur.com منتشر شده، به معرفی ۵ رسانه اجتماعی پرداخته و عنوان شده است که کارآفرینان باید در سال ۲۰۲۱ به این رسانه‌ها توجه کنند.

رسانه‌های اجتماعی یکی از واقعیت‌های زندگی ماست. در سال ۲۰۲۱، تعداد کاربران این رسانه‌ها به ۳.۷۸ میلیارد رسیده است و انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۲۵، به ۳.۹ میلیارد  برسد. رشد خیره کننده این رقم نشان می دهد دسترسی سریع به اطلاعات با کیفیت برای مردم در سراسر جهان تا چه اندازه مهم است.

رسانه های اجتماعی تنها یک ابزار برای آسان تر شدن زندگی ما نیست. رسانه های اجتماعی در واقع یک صنعت است که روش های کار کردن، دریافت دانش، به اشتراک گذاری تجربه و همکاری انسان ها را متحول کرده است. رسانه های اجتماعی قرار است برای مدت ها در زندگی انسان ها نقش آفرینی کند و نکته مهم، هرچه شبیه تر شدن روابط در این رسانه ها، به روابط اجتماعی واقعی است. این مقاله ۵ رسانه اجتماعی را معرفی می کند و توجه به این رسانه ها از سوی کارآفرینان را مورد تاکید قرار داده است.

کلاب‌هاوس

کارآفرینان باید به 5 رسانه اجتماعی توجه کنند

کلاب هاوس نخستین گزینه است. این رسانه اجتماعی با مصاحبه با ایلان ماسک کار خود را آغاز کرد. در سال جاری میلادی، تعداد دانلودهای کلاب هاوس به ۲.۲ میلیون رسید درحالیکه صرفا ارائه دهنده یک نسخه مینیمال از اتاق‌های گفت وگو بود.

این پتلفرم مردم را برای صحبت درباره یک موضوع دورهم جمع می‌کند. با دنبال کردن هر کدام از موضوعات در دسترس، کاربران می‌توانند از برگزاری گفت وگو در هر یک از اتاق‌ها یا کلاب‌ها در این پتلفرم آگاه شوند. در این پلتفرم، می‌توانید کاربران را با عکس پروفایل و نام کاربری ببینید که به طور زنده با دیگران صحبت می‌کنند. با وجود شروع خیره کننده، کلاب هاوس درحال واگذاری زمین به دیگر پلتفرم‌هاست اما بعضی گزارش‌ها از موقعیت رضایت بخش این پتلفرم در بین کاربرانش می گوید. کلاب هاوس یک برنامه دعوت محور است. کاربران جدید می توانند از دعوت نامه کاربران کنونی برای ورود استفاده کنند یا در فهرست انتظار بمانند. کلاب هاوس در آغاز تنها برای کاربران سیستم عامل‌های آی او اس در گوشی‌های آیفون در دسترس بود اما اخیرا برای کاربران اندروید هم قابل دسترس است.

ایجودو

ایجودو، پلتفرمی برای توسعه فردی کسانی است که به غذا تا فناوری‌های فضایی علاقه دارند. این برنامه برای کسانی طراحی شده که علاقه دارند دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. مردم می توانند در ایجودو، دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره موضوعات مختلف از پول گرفته تا کسب وکار، ریاضی و فیزیک، هنر، فرهنگ و فناوری، غذا و دیگر چیزها به اشتراک بگذارند. این برنامه به توسعه افراد و بهبود زندگی آن ها کمک می کند.

می‌وی

کارآفرینان باید به 5 رسانه اجتماعی توجه کنند

می‌وی، برنامه‌ای است که خود را پتلفرم رفع دغدغه اصلی کاربران در رسانه‌های اجتماعی می‌داند یعنی امنیت محتوا. می وی، این فرصت را برای کاربران فراهم کرده تا درباره موضوعات مختلف حرف بزنند و محتوای صوتی و تصویری منتشر کرده و در نهایت همه داده ها را در یک بخش مشخص گردآوری کنند. این برنامه ادعا کرده الگوریتم آن از محتوای کاربران برای دستکاری بخش نهایی استفاده نمی کند. کاربران می توانند تنها چیزهایی را ببیند که انتخاب کردند. بدون تبلیغات یا هر پیشنهاد دیگری. این برنامه هم چنین مدعی است اطلاعات کاربران را برای هیچ فعالیتی به هیچ شرکت دیگری نمی دهد.

کافئین

کارآفرینان باید به 5 رسانه اجتماعی توجه کنند

کافئین، پتلفرمی برای گروه‌های تفریحی، گیمرها و بازیکنان است. این برنامه برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد و در سال ۲۰۲۰ به محبوبیت رسید. کافئین به کاربران اجازه می‌دهد پخش زنده بازی‌ها و برنامه‌های خبری و تلویزیونی را با دوستان و دنبال کنندگان خود تماشا کنند. این برنامه طوری طراحی شده که به نظر می‌رسد همه در یک اتاق مشغول تعامل و تماشای برنامه مورد علاقه شان هستند. 

دیسپو

کارآفرینان باید به 5 رسانه اجتماعی توجه کنند

دیسپو، برخلاف دیگر پتلفرم‌های به اشتراک گذاری عکس، امکان اصلاح یا تماشای عکس را در ۲۴ آینده از بین برده است. یک نوع فیلتر مثل عکس دوربین‌های یکبار مصرف روی عکس می نشیند و نتیجه آن، عکس‌های طبیعی تر و اصیل تر است. برای استفاده از دیسپو، به دعوت نامه سایر کاربران نیاز دارید. هر کاربر می تواند ۲۰ دعوت‌نامه به دیگر کاربران بدهد.

دو دهه پیش، پیوستن به جریان زندگی دیگران، یاد گرفتن مهارت‌های دیگران یا ضبط آموزش ها برای بهبود کیفیت عجیب به نظر می رسید. امروز کسانی که درباره آموزش آنلاین چیزی نمی دانند، از زندگی عقبند. مطمئن باشید که با جریان خیزش رسانه‌های اجتماعی همراه شده اید پیش از آنکه موج بعدی از راه برسد.

منبع: اتاق بازرگانی تهران

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-24/09:39

منو اصلی