iran oman banner

چرا نمایشگاه مجازی از نمایشگاه فیزیکی بهتر‌ است؟

چرا نمایشگاه مجازی از نمایشگاه فیزیکی بهتر‌ است؟

نمایشگاه مجازی به بستری آنلاین و پویا گفته می‌شود که با شبیه‌سازی نمایشگاه‌های واقعی و با استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین، به صنایع و خدمات اجازه می‌دهد محصولات‌شان را برای نمایش به مشتریان و همکاران بدون نیاز به حضور فیزیکی عرضه کنند.

ویژگی بارز این نمایشگاه‌ها این است که به سادگی از سراسر جهان قابلیت دسترسی به آنها وجود دارد.  یک نمایشگاه مجازی به بازدیدکنندگان و غرفه‌داران اجازه می‌دهد که با استفاده از ابزارهای ارتباطی بر خط، با فناوری‌های مختلف، از جمله متنی، صوتی و تصویری با هم ارتباط برقرار کنند.

محبوبیت بسترهای نمایشگاه مجازی در سال‌های اخیر به شکل روزافزونی در حال افزایش است، در حالی که گروهی از صنایع و فعالان اقتصادی همچنان در برابر این فرصت مقاومت نشان می‌دهند، اما نمایشگاه‌های مجازی توانسته‌اند برخی از بزرگ‌ترین چالش‌های نمایشگاه‌های فیزیکی برطرف کنند.  از جمله این چالش‌ها می‌توان به سفر بازدیدکنندگان برای حضور در نمایشگاه فیزیکی، محدودیت فیزیکی محیط نمایشگاه، زیرساخت‌های گران‌قیمت و برنامه‌ریزی پیچیده و خسته‌کننده نمایشگاه‌های فیزیکی اشاره کرد.

در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای نمایشگاه‌های مجازی را مورد اشاره قرار می‌دهیم.

 

۱- توسعه دسترسی بازدیدکنندگان به سراسر جهان

ماهیت دیجیتال و مجازی نمایشگاه مجازی به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد که بدون نیاز به انجام سفر، به نمایشگاهی در قاره‌ای دیگر سر بزنند و از محصولات عرضه شده در آن بازدید کنند، در رویدادها مشارکت کنند و با همکاران بالقوه و بالفعل‌شان تعامل کنند.  برگزار کنندگان و غرفه‌داران هم این توانایی را دارند که اطلاع‌رسانی برای بازدید را به صورت آنلاین انجام دهند و فاصله بازدیدکننده با غرفه آنها به چند کلیک کاهش پیدا می‌کند.

یک بازدیدکننده از کنج خانه‌اش و با لباس راحتی می‌تواند به راحتی از یک نمایشگاه بازدید کند و با غرفه‌داران تعامل داشته‌باشد، تنها چیزی که برای این کار نیاز است یک دستگاه رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از یک مرورگر به روز مدرن است.

 

۲- حذف چالش‌های سفر

برای بازدید از نمایشگاه مجازی تمامی موانعی که در برابر بازدید از یک نمایشگاه فیزیکی وجود دارد حذف می‌شود.  نگران پیدا کردن وقت برای سفر به محل نمایشگاه هستید، نگران هزینه‌های خرید بلیت یا دریافت مرخصی یا ماموریت از محل کارتان هستید؟ برای شرکت در یک نمایشگاه مجازی هیچ یک از این نگرانی‌ها معنا ندارد.  نمایشگاه‌های مجازی این امکان را فراهم می‌کنند که بدون نیاز به ترک محل کار یا منزل بتوانید در آنها مشارکت کنید.

 

۳- دسترسی‌پذیری کم‌توانان

علاوه بر این چالش‌های دسترسی‌پذیری برای معلولان و کم‌توانان جسمی هم در نمایشگاه‌های فیزیکی به حداقل می‌رسد.  اگر ابزار رایانه‌ای مورد استفاده به اندازه کافی ابزار دسترسی‌پذیری برای معلولان داشته‌باشد، با استفاده از همان ابزاری که کاربر می‌تواند با آن وبگردی کند، با همان ابزار می‌تواند از نمایشگاه مجازی هم با کمترین مانع و چالش بازدید کند.

 

۴- برنامه‌ریزی به صرفه

بسیاری از عناصری که برای برنامه‌ریزی شرکت در یک نمایشگاه فیزیکی به آن می‌اندیشیدید و نگرانش بودید حالا کنار رفته‌اند.  نگرانی متراژ غرفه، تجهیزات مدرن و گران‌قیمت نمایشگاهی، پارکینگ، طراحی داخلی غرفه، نیروی انسانی و خیلی چیزهای دیگر در نمایشگاه مجازی به حداقل می‌رسد.  سقف هزینه برای شرکت در یک نمایشگاه فیزیکی می‌تواند تا عرش بالا برود، اما در نمایشگاه مجازی به جای هزینه‌های بالا برای جذب مخاطب، این ایده‌ها، نوآوری‌ها و ابتکارها هستند که می‌توانند غرفه‌ای را قابل عرضه‌تر کنند.

 

۵- بهبود آمار

نهایتا همه مزایای بالا کمک می‌کند که برآیند منافع حاصل از شرکت در نمایشگاه مجازی از یک نمایشگاه فیزیکی بیشتر باشد.  فرصت در بازدید توسط بازدیدکنندگان بیشتر، راهکارهای ارزان قیمت‌تر و به صرفه‌تر، افزایش دسترسی‌پذیری و حذف هزینه‌های رفت و آمد و سفر همه کمک می‌کنند که شرکت در یک نمایشگاه مجازی از نمایشگاه فیزیکی به صرفه‌تر و پرمنفعت‌تر باشد.

 

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-02-18/12:51

منو اصلی