“پلتفرم نمایشگاه مجازی ابزار توسعه کسب و کار”

اگر سری به کلمات پر بازدید در گوگل ترندز (Google Trends) و الکسا (Alexa) بزنیم، یکی از پر تکرارترین عبارت‌های جستجو شده، توسط کاربران “پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی” است. این موضوع نشان از آن دارد که اهمیت پلتفرم نمایشگاه‌ مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند و کسب و کارها بالاخص در دوران همه‌گیری کرونا به دنبال بهره‌برداری از فرصت‌های دنیای مجازی یا پلتفرم نمایشگاه مجازی  در توسعه بازارهای خود و دسترسی به جامعه بزرگتری از مشتریان هستند.

اطلاع از قواعد برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین از طریق پلتفرم نمایشگاه مجازی، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اثربخشی حضور در این نوع نمایشگاه‌ها به شمار می آید.

پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی:

اگر به عنوان فعال اقتصادی، توجهتان به برگزاری نمایشگاه مجازی جلب شده و از مزایای آن  نسبت به نمایشگاه فیزیکی مطلع هستید، حتما در انتخاب پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی دقت کنید.

با یک جستجوی اولیه متوجه می‌شوید که تعداد زیادی شرکت در زمینه برپایی نمایشگاه مجازی فعالیت می‌کنند اما کدام پلتفرم نمایشگاه مجازی  مناسب کاربرد مد نظر شماست؟

پلتفرم‌ نمایشگاه‌ مجازی جهت ارایه‌ی خدمات به ۲ گروه تقسیم می‌شوند:

پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی به‌صورت ۲ بعدی

پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی به‌صورت ۳ بعدی

انتخاب میان این دو گزینه به عوامل زیر بستگی دارد:

 

۱-شناخت مخاطب هدف:

"پلتفرم نمایشگاه مجازی ابزار توسعه کسب و کار"

راهکارهای کلی در انتخاب میان این دو گزینه آن است که نسبت به مخاطبین نمایشگاه خود شناخت داشته باشید. اگر جامعه هدف شما تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی است، بعید به نظر می‌رسد فعالان اقتصادی دارای فرصت و زمان کافی جهت حضور در نمایشگاه‌های مجازی سه بعدی باشند. اما اگر مخاطب نمایشگاه شما هنرمندان و برخی از کسب و کارهای نوین هستند، پیشنهاد مشخص آن خواهد بود که فضای بصری جذاب از طریق طرح‌ها و رنگ‌ها و افکت‌های تصویری برای مخاطبین خود ایجاد کنید این نکته حتی به موضوع نمایشگاه آنلاین شما بستگی دارد. مثلا کمتر کسی است که در نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی، علاقه‌ای به گشت و گذار داشته باشد اما این شیوه در نمایشگاه فناوری، با توجه به مخاطبین خاص خود نقطه قوت محسوب می‌شود.

۲-توجه به زیرساخت‌های موجود:

"پلتفرم نمایشگاه مجازی ابزار توسعه کسب و کار"

بسترهای ۳ بعدی ایجاد نمایشگاه مجازی، با توجه به گرافیک قابل توجه این‌گونه نمایشگاه‌ها، مستلزم دسترسی به زیرساخت‌های مناسب می‌باشند یکی از مهمترین آنها سرعت بالای اینترنت کاربران (غرفه داران و بازدیدکنندگان) می باشد. در غیر این صورت تجربه کاربری، تبدیل به کابوس خواهد شد و به احتمال زیاد، کاربران از بازدید منصرف خواهند شد. برای مثال کاربر معمولی که با هدف یافتن مشتری یا همکار برای کسب و کار خود به نمایشگاه مجازی سر میزند، احتمالا قصد ندارد زمان طولانی منتظر بماند تا اجزای گرافیکی یک غرفه سه بعدی یک به یک دانلود شوند تا بتواند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی یابد.

۳-تعداد غرفه داران مجازی :

"پلتفرم نمایشگاه مجازی ابزار توسعه کسب و کار"

یکی از فاکتورهای دیگر تعیین کننده نوع پلتفرم برای برگزاری نمایشگاه مجازی؛ تعداد غرفه‌هایی است که مد نظر دارید. به طور معمول و با توجه به زیرساخت‌های موجود، پیشنهاد کلی این است که اگر تعداد غرفه‌داران شما قابل توجه است ترجیحا از برنامه‌های برگزاری نمایشگاه مجازی بصورت ۲ بعدی استفاده کنید.

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-20/00:38

منو اصلی