iran oman banner

پلتفرم آنلاین چیست؟

پلتفرم آنلاین چیست؟

امروزه، برای بسیاری از افرادی که از راه دور با یکدیگر کار می‌کنند، جلسات در سیستم عامل‌هایی مانند زوم (Zoom) ، گوگل میت (Google Meet) و غیره برگزار می‌شود. این پلتفرم‌ها جهت میزبانی جلسات همراه با مشارکت مخاطبان بسیار مناسب هستند. آنها همچنین به شما این امکان را می‌دهند تا جلسات را به گروه‌های کوچکتری تقسیم کنید.حال در این مقاله به برخی از ویژگی‌های یک پلتفرم آنلاین مناسب رویداد‌های مجازی اشاره خواهیم کرد که شما را در انتخاب بهتر آن کمک می‌کند.

شاخصه‌های یک پلتفرم کارآمد چیست؟

یک پلتفرم جامع انتخاب کنید

هنگام برنامه‌ریزی رویدادهای مجازی نباید برای انجام هرکاری از یک ابزار متفاوت استفاده کنید. تصور کنید که مجبورید از یک ابزار برای راه‌اندازی وب سایت رویداد، از ابزار دیگر برای طراحی مراحل ثبت نام و سپس از یک ابزار برای برگزاری رویداد استفاده کنید. این مسئله گیج کننده و وقت گیر است!

اما در عوض، یک پلتفرم رویدادهای مجازی کامل به شما این امکان را می دهد تا هر آنچه را که نیاز دارید در همان پلتفرم نرم افزاری انجام دهید. بنابراین، با تمرکز بر یک پلتفرم کامل، زمان و تلاش کمتری را صرف یادگیری ابزارهای مختلف و تنظیم رویداد مجازی خود خواهید‌کرد.

به دنبال پلتفرمی باشید که امکان تعامل شرکت کنندگان را فراهم سازد

همانطور که می‌دانید، شرکت‌کنندگان آنلاین شما می‌توانند از طریق نظرسنجی‌ و پرسش و پاسخ با رویداد ارتباط برقرار کنند. علاوه بر‌این، آنها باید این امکان را داشته‌باشند تا با سایر شرکت‌کنندگان، میزبان و سخنرانان صحبت کنند. درواقع یک پلتفرم جامع، امکان گپ و گفتمان در پنل‌های مختلف را برقرار می‌کند تا افراد بیشتر با یکدیگر در تعامل باشند و رویداد به نتیجه دلخواه خود دست‌یابد.

 

 

امکان ادغام پلتفرم با سایر ابزارهای مورد استفاده وجود داشته باشد

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید فیلم‌های رویداد مجازی را در یک پلتفرم خاص که با آن همکاری می‌کنید ذخیره کنید یا از یک ابزار پرداخت خاص مانند پی پل (PayPal) برای جمع آوری هزینه‌های ثبت نام استفاده کنید. یک پلتفرم رویدادهای مجازی خوب باید این امکان را برای شما فراهم ساخته تا از زیرساخت کاملی برای برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای به یادماندنی برای شرکت کنندگان مجازی خود استفاده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که پلتفرم گزینه نام تجاری را ارائه می دهد

هیچ چیز بدتر از استفاده از پلتفرمی نیست که نتوانید آن را متناسب با نام تجاری خود تنظیم کنید. درواقع شما برای افزایش آگاهی از نام تجاریتان رویدادهای مجازی را برگزار می‌کنید، بنابراین واقعاً به پلتفرمی نیاز دارید که بتوانید از طریق آن هویت برند خود را به نمایش بگذارید. یک پلتفرم جامع رویدادهای مجازی همیشه گزینه برند تجاری را به شما ارائه می‌دهد.

 

به تجربه کاربری پلتفرم توجه کنید

افراد جدا از شرکت‌کنندگان رویداد مجازی، کاربرهای پلتفرم نیز هستند. لحظه‌ای که آنها به سیستم‌عامل رویداد مجازی شما متصل می‌شوند، هم درباره محتوای رویداد شما و هم پلتفرم رویدادی که استفاده می‌کنند نظر و احساسات خاصی خواهند‌داشت. با در نظر داشتن این نکته، مطمئن شوید که پلتفرمی که انتخاب می‌کنید جذابیت کافی را داشته و و بتوان از امکانات آن به آسانی استفاده‌کرد تا شرکت‌کنندگان شما تجربه کاربری مثبتی داشته باشند.

 

به دنبال پلتفرمی باشید که اطلاعات بیشتری درباره عملکرد شرکت کنندگان ارائه دهد

چند نفر به رویداد شما متصل شدند؟ چه تعداد از شرکت کنندگان مجازی جلسه را ترک کردند؟ چه تعداد از طریق رایانه و چه تعداد از طریق تلفن‌‌های همراه خود متصل شدند؟ چه تعداد از آنها وارد مکالمه شده یا به فراخوان عملی که در جریان این رویداد راه‌اندازی کردید پاسخ دادند؟

شما بدون دانستن پاسخ این نوع سوالات، قادر به ارزیابی رویداد مجازی خود و بهبود آن نخواهید بود. بنابراین هنگامی که به دنبال یک پلتفرم رویداد مجازی هستید، مطمئن شوید که اطلاعات بیشتری را در مورد رفتار شرکت‌کنندگان خود کسب خواهید‌کرد. بنابراین پلتفرم مناسب باید به شما در جمع‌آوری اطلاعات و تجزیه‌و‌تحلیل آنها کمک کند. یک مزیت مهم رویدادهای مجازی در این است که تجزیه و تحلیل داده ها می‌تواند به استراتژی‌های بازاریابی افراد کمک کرده و تجربه بهتری را در رویدادهای آتی برایشان رقم بزند.

 

یک تیم پشتیبانی برای رفع مشکلات احتمالی وجود داشته باشد

فناوری می تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد. سرعت پایین اینترنت، از دست دادن سیگنال Wi-Fi و حتی کوچکترین مشکلی در پلتفرم می تواند بر تجربه شرکت‌کنندگان و سطح تعامل آنها تأثیر بگذارد. بنابراین وجود پشتیبان جهت مدیریت مشکلات به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت رویداد خود را برگزار نمایید.

 

منابع:

 

 “How to Choose the Right Platform for Your Virtual Events.” Eventplanner.net, eventplanner.net/news/10202_how-to-choose-the-right-platform-for-your-virtual-events.html

StackPath, bizbash.com/event-tech-virtual/hybrid-virtual-event-production/article/21195867/what-to-keep-in-mind-when-choosing-a-virtual-event-platform

 

1400-04-10/12:48

منو اصلی