iran oman banner

ویژگی‌های پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی

پلتفرم نمایشگاه مجازی

پاندمی کرونا، علیرغم کنسل کردن تعداد قابل توجهی از نمایشگاه‌ها، نقطه عطفی برای پلتفرم  برگزاری نمایشگاه مجازی بود. صنعت نمایشگاهی  که در سال ۲۰۱۹، ۴/۳۴ میلیارد دلار گردش مالی داشت، در سال ۲۰۲۰ با ۶۸ درصد کاهش درآمد  رو برو شد. اما این به معنای پایان کار صنعت برگزاری رویداد‌ها و نمایشگاه‌ها نیست. به طور کلی حضور در نمایشگاه‌ها یکی از مهمترین اقدامات بازاریابی و مارکتینگ برای شرکت‌ها است که بجز در موارد نادر، این فرصت را از دست نخواهد داد. اما شیوع کرونا، با محدودیت‌های فراوان ایجاد شده، در عمل، امکان برگزاری نمایشگاه فیزیکی را از میان برد. بنابراین نقش فضای مجازی در معرفی و توسعه کسب و کارها بیش از پیش مورد توجه صاحبان کسب و کارها و نیز مخاطبین این کسب و کارها قرار گرفت .

مهمترین نقش نمایشگاه‌های مجازی، آشنایی با آخرین تحولات روز در حوزه کاری شما، اطلاع از روند‌های بازار، شبکه سازی و ایجاد ارتباط با فعالان کسب و کار‌های متناظر است. به همین علت از زمان بروز ویروس کرونا، نمایشگاه‌های مجازی و پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی با رونق بی‌سابقه‌ای مواجه شدند. در یک جستجوی اولیه، بنظر می‌رسد که تعداد نرم افزارهای برگزاری نمایشگاه مجازی یا آنچه که اغلب پلتفرم نامیده می‌شود موجب سردرگمی مخاطب شود اما بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که درصد بزرگی از شرکت‌های مجری نمایشگاه مجازی، صرفا کپی برداری ناقص از نمونه‌های قابل اعتماد هستند.

تفاوت اصلی این پلتفرم‌ها در امکانات آن‌ها است که در این متن سعی شده به تعدادی از این امکانات بصورت مختصر پرداخته شود:

 

۱-قابلیت ارتباط مستقیم با مشتری

ویژگی‌های پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی

یکی از مهمترین اهداف شرکت در نمایشگاه‌ها (فیزیکی و مجازی) برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است. در اختیار گذاشتن اطلاعات تماس مخاطبین و بازدیدکنندگان غرفه از ویژگی‌های اصلی مورد نیاز یک نمایشگاه مجازی است. بنابراین در زمان انتخاب پلتفرم نمایشگاه مجازی توجه داشته باشید که آیا پلتفرم، امکان دسترسی شما به مشتریان را فراهم می آورد یا خیر.

 

۲-امکان بارگذاری کاتالوگ‌های محصولات و خدمات

ویژگی‌های پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی

ارایه اطلاعات محصولات و خدمات از مهمترین اهداف کسب و کارها برای حضور در یک نمایشگاه است. بنابراین اگر پلتفرم انتخابی شما برای برگزاری نمایشگاه مجازی، این گزینه را در اختیار شما قرار نمی‌دهد، بهتر است پلتفرم دیگری را انتخاب کنید.

 

۳-امکان بارگذاری تصاویر محصولات

ویژگی‌های پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی

اگر در نمایشگاه‌های فیزیکی، محصولی ارایه نشود، حضور در نمایشگاه بی معنا خواهد بود. دقیقا این موضوع در نمایشگاه‌های مجازی هم مصداق دارد. حتی نمایشگاه‌های آنلاین در این خصوص دارای مزیت هستند. به این معنا که  تعداد محصولات قابل ارایه در نمایشگاه‌های مجازی بی‌نهایت هستند و حتی اگر محصولات شما در ابعادی باشند که جابجایی آنها دشوار و پرهزینه است، نمایشگاه مجازی بهترین انتخاب است.

۴-دسترسی به سالن برگزاری جلسات آنلاین

ویژگی‌های پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی

بسیاری از شرکت‌ها، با حضور در نمایشگاه، نسبت به برگزاری رویداد‌های جانبی و وبینار‌ها اقدام می‌کنند. از این طریق، امکان دسترسی به جامعه هدفمندتری از بازدیدکنندگان را فراهم آورده، از تجربیات در عرصه فعالیت خود صحبت می‌کنند و حتی مسایل و مشکلات پیش روی کسب و کارشان را مطرح کرده و در جستجوی پاسخ آنها هستند. بنابراین دسترسی به سالن برگزاری جلسات آنلاین می‌تواند از الزامات حضور در نمایشگاه‌های مجازی و یکی از فاکتور‌های موثر در انتخاب پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی باشد.

 

موارد مطرح شده، تنها چند ویژگی اصلی یک پلتفرم برگزاری نمایشگاه مجازی است که به اختصار به آنها پرداختیم. اما اگر بنا باشد از سایر ویژگی‌های این پلتفرم‌ها نام ببریم میتوان به امکاناتی از قبیل بارگذاری تصاویر ۳۶۰ درجه، واقعیت افزوده، تقویم جهت تعیین زمان ملاقات و… اشاره کرد.

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-23/11:31

منو اصلی