نمای تجارت ایران با سنگال، کنیا و مالی

نمای تجارت ایران با سنگال، کنیا و مالی

در آستانه همایش بررسی فرصت های تجاری ایران با آفریقایی نمای تجارت ایران با سه کشور سنگال، کنیا و مالی از سوی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران بررسی شده است.
بر اساس تقویم نمایشگاه مجازی ایران، همایش مجازی «بررسی فرصت‌های همکاری تجاری ایران با کشورهای آفریقایی سنگال، کنیا و مالی» امروز ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

این همایش با حضور حسام الدین حلاج، معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی تهران، دکتر دهشیری، سفیر ایران در سنگال، دکتر برمکی، سفیر ایران در کنیا، اقای طالشی صالحانی سفیر ایران در مالی و آقای خسروجردی رئیس شورای همکاری‌های اقتصادی ایران در آفریقا برگزار خواهد شد.

سه کشور آفریقایی کنیا، مالی و سنگال، طی سال‏ های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ صادرات ایران به کنیا از سایر کشورهای مذکور بیشتر بوده و در سال ۱۳۹۹ به ۵۰.۸ میلیون دلار رسیده که نسبت به سال قبل با افزایش ۵.۴ درصدی همراه بوده است. پس از کنیا صادرات ایران به مالی و سنگال در سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۰۰ هزار دلار و ۶.۵ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ۱۳۹۸ با کاهش حدود ۷۷ درصدی و افزایش نزدیک به سه برابری همراه بوده است.

در بین سه کشور مذکور، طی سال ‏های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ واردات ایران از کنیا از سایر کشورها بیشتر بوده و در سال ۱۳۹۹ به ۶.۲ میلیون دلار رسیده که نسبت به سال قبل حدود ۱.۶ درصد کاهش یافته است. به طور کلی واردات ایران از کشورهای مالی و سنگال طی ۵ سال گذشته بسیار ناچیز بوده و در سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۴ هزاردلار و ۲۰۰ هزار دلار بوده است.
گزارش کامل وضعیت اقتصادی این سه کشور آفریقایی را در اینجا بخوانید.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-25/12:55

منو اصلی