iran oman banner

نمایشگاه‌های مجازی و هیبریدی: آینده صنعت نمایشگاهی هستند

راهکارهای انجمن بین‌المللی لجستیک نمایشگاه برای صنعت نمایشگاهی در دوران کرونا

انجمن بین‌المللی لجستیک نمایشگاه، تازه‌ترین اقدام‌ها و ابتکارهای خود را برای احیای صنعت نمایشگاهی در برابر چالش‌های جاری، از جمله تلاش برای ترویج نمایشگاه‌های هیبریدی و مجازی و تدوین دستورالعمل‌ها و راهنماهای بهداشتی برای برگزاری نمایشگاه در دوران کرونا، تشریح کرد.

سندی تروتر (Sandi Trotter) معاون هیات مدیره گروه TWI کانادا می‌گوید: «بعد از رکود گسترده سال گذشته، اواخر پاییر ۲۰۲۰ به شکل محتاطانه‌ای خوش‌بینی دوباره به صنعت بازگشت. اما موج دوم کرونا با شدت بیشتر، باعث شد که بار دیگر مجبور به ارزیابی شرایط شویم.»

این مدیر صنعت نمایشگاهی می‌گوید: «با بازگشت قرنطینه و محدودیت‌ها در بسیاری از کشورهای جهان، امیدها برای احیای نمایشگاه‌های فیزیکی در پایان بهار سال آینده، به تدریج جای خود را به پایان تابستان و اوایل پاییز داد.»

این‌ فعال تجاری معتقد است که از سرگیری فعالیت‌های نمایشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله اینکه واکسن کرونا تا چه اندازه به صورت گسترده توزیع شود تا اجازه دهد شرکت‌کنندگان، غرفه‌داران و سازمان دهندگان، با اطمینان و امنیت، دوباره به صحنه بازگردند.

انجمن بین‌المللی لجستیگ نمایشگاهی، یکی از نخستین نهادهای بین‌المللی است که اسناد و دفترچه‌های راهنما را در مورد حفظ ایمنی و سلامتی فرآیندهای نمایشگاهی در دوران شیوع بیماری کرونا منتشر کرده‌است.

سندی تروتر معتقد است که حتی در صورت مایه‌کوبی گسترده واکسن کرونا، باز هم رعایت اصول ایمنی و بهداشت یکی از مهم‌ترین کلیدهای برگزاری رویدادهای حضور در ماه‌ها و سال‌های پیش رو خواهد بود.

به گفته این فعال تجاری، یکی از مهم‌ترین اقدام‌هایی که باید از سوی صنعت نمایشگاهی انجام شود، اعتماد سازی در بخش دولتی است. به گفته او باید بخش دولتی را قانع کرد که رویدادهای تجاری، تفاوت عمده‌ای با تجمع‌های عمومی دیگر، همچون کنسرت‌ها دارند.

نمایشگاه‌های هیبریدی و مجازی

انجمن بین‌المللی لجستیک نمایشگاهی معتقد است که دست کم در میان مدت، عمده فعالیت‌های نمایشگاهی در قالب رویدادهای هیبریدی برگزار خواهد شد که تلاش می‌کنند به نوعی حاضران را به صورت فیزیکی و مجازی یک جا جمع کنند. تروتر معتقد است، همچنان بسیاری از فعالان صنعت هستند که رویدادهای زنده و فیزیکی را به رویدادهای صرفاً دیجیتال ترجیح می‌دهند.

از دیگر ابتکارهای انجمن بین‌المللی لجستیک نمایشگاهی در دوران جهانگیری کرونا، ایجاد یک بازار نوین با عنوان «تازه چه خبر؟ (WHAT’S NEW?)» است. در این بازار مجازی، خدمات محصولات جدید و ابتکارهای نو، توسط اعضای انجمن برای اعضا انجمن به نمایش گذاشته می‌شود. پلتفرم جدید یک بازار برای پیدا کردم مسیرهای کسب درآمد تازه است.

از جمله محصولات عرضه شده در این بستر، «خدمات مجازی نمایشگاه‌گذاری (Virtual Exhibitor Service)» توسط مؤسسه EF-GSM آفریقای جنوبی است که به برندها و نشان‌های تجاری اجازه می‌دهد تا در شرایط محدودیت سفر همچنان بتوانند در نمایشگاه‌ها مشارکت کنند.

1399-12-02/13:13
دسته بندی ها

منو اصلی