iran oman banner

مزایای استفاده از تجارت الکترونیک

معیارانتخاب تجارت الکترونیکی و مزایای استفاده از آن

 

مزایای تجارت الکترونیکی

مزیت اصلی تجارت الکترونیکی توانایی آن در دستیابی به یک بازار جهانی است، بدون آنکه لزوماً به معنی سرمایه‌گذاری کلان مالی باشد. محدودیت‌های این نوع تجارت از نظر جغرافیایی تعریف نشده‌است و به مشتریان امکان انتخاب جهانی، کسب اطلاعات لازم و مقایسه پیشنهادات از میان تمامی تأمین‌کنندگان، بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی آنها را می‌دهد.

تجارت الکترونیکی با ایجاد تعامل مستقیم با مصرف‌کننده نهایی، زنجیره توزیع محصول را کوتاه‌تر کرده و حتی گاهی اوقات آن را به طور کامل حذف می‌کند. به این ترتیب، یک کانال مستقیم بین تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات و کاربر نهایی ایجاد می شود و آنها را قادر می‌سازد تا محصولات و خدماتی متناسب با ترجیحات بازار هدف را ارائه دهند.

تجارت الکترونیکی با برقراری رابطه نزدیک‌تر میان تأمین‌کنندگان و مشتریان خود، باعث افزایش رقابت و بهره‌وری شرکت‌ها می‌شود. در نتیجه، مشتری از خدمات و پشتیبانی با کیفیت‌تر و کارآمدتری بهره‌مند می شود.

کاهش هزینه، مزیت بسیار مهم دیگر تجارت الکترونیک است. هرچه یک فرآیند کسب و کار سریع‌تر باشد، احتمال موفقیت آن بیشتر خواهد‌‌‌‌‌بود و در نتیجه باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های معامله و البته قیمت‌های دریافتی از مشتریان می‌شود.

 

 

معیارانتخاب تجارت الکترونیکی

در اینجا چند سوال مطرح شده است که به شما کمک می‌کند تا مدل تجاری مناسب خود را انتخاب نمایید.

 

مشتری شما کیست؟

به چه گروهی می‌خواهید خدمت رسانی کنید؟

در نظر بگیرید که هنگام خرید نوع محصولی که قصد فروش آن را دارید چه انتظاراتی وجود دارد. اگر بتوانید این انتظارات را درک کرده و راه‌هایی برای بهبود آنها یا صرفه جویی در هزینه پیدا کنید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد.

 

 شما قادر به انجام چه کاری هستید؟

شما چه چیزی را بهتر از دیگران می دانید؟

بر اساس نقاط قوت و نقاط ضعف خود قدم بردارید. در مورد اینکه چه کارهایی را خودتان می توانید انجام دهید و برای چه کارهایی نیاز به کمک دارید واقع بین باشید.

دانستن محدودیت هایتان ممکن است چالش برانگیز باشد، اما به شما کمک می کند تا تصمیمات طولانی مدت بهتری بگیرید.

 

 

 چه مدلی برای محصول شما بهتر است؟

بسته به محصول شما، برخی مدل‌ها بهتر از دیگری به شما خدمات می دهند.

به عنوان مثال، اگر محصولات شخصی خود را تولید می‌کنید، ممکن است بخواهید عمده فروشی را در نظر بگیرید تا بتوانید هزینه‌های تولید را سریع‌تر پوشش دهید.

اگر توزیع کننده محصولات دیگران هستید، شما باید سرمایه گذاری بیشتری در بازاریابی مستقیم و استراتژی هایی انجام دهید که باعث افزایش مشتری شما می شود.

 

موقعیت شما چیست؟

شما می دانید که چه چیزی محصول شما را بهتر می‌کند، اما مصرف کنندگان چی؟

سطح رقابت خود را ارزیابی کرده و مطمئن شوید که محصول شما بهترین انتخاب برای مشتری است.

آیا شما در قیمت رقابت می کنید؟ کیفیت؟ و یا…؟

 

 

:Sources

 DeMatas, Darren, and Jamie Cordon. “۱۰ Types of Ecommerce Business Models That Work In 2021.” Ecommerce CEO, 27 Oct. 2020, ecommerceceo.com/types-of-ecommerce-business-models/

“The Different Types of Ecommerce Explained (2021).” BigCommerce, 26 June 2021, bigcommerce.com/articles/ecommerce/types-of-business-models/#selecting-your-ecommerce-business-model

Victor, Robert. “What Are the Different Types of E-Commerce.” Hollingsworth, 14 June 2019, hollingsworthllc.com/different-types-of-e-commerce/

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

• اینستاگرام• آپارات • لینکدین • تلگرام • توییتر • فیسبوک • یوتیوب

1400-05-03/15:56

منو اصلی