مسیر گذار از کسب و کارهای سنتی به دیجیتال مارکتینگ

مسیر گذار از کسب و کارهای سنتی به دیجیتال مارکتینگ

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه دیجیتال مارکتینگ تاثیر بسیاری بر کسب و کارها دارد، اظهار کرد: شیوه فعالیت‌های اقتصادی همه دنیا تغییر کرده و حتی اگر با پاندمی کرونا هم مواجه نبودیم به هر حال شیوه کسب و کار، مارکتینگ و برندینگ کاملا متفاوت شده است و موضوع بسترهای فناوری و به ویژه دیجیتال مارکتینگ مدتهاست که رایج شده بود.

یلدا راهدار افزود: در کشور ما اما متاسفانه به دلیل اینکه با هر پدیده نو خیلی سخت مواجه می‌شویم و خیلی دیر آن را می‌پذیریم، به نوعی این بخش در اقتصاد مغفول مانده است. از همه مهمتر اینکه بسترهای فناوری در ایران فراهم نبوده است و فعالان کسب و کار مجازی، اطمینانی درباره سرعت و قطع نشدن اینترنت و پشتیبانی مناسب و مسائل مرتبط با آن ندارند و خیلی رغبتی به دیجیتال مارکتینگ نشان نداده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی ایران ، تصریح کرد: این رویداد نیز موضوع جدید و حائز اهمیت است که البته پذیرش آن از سوی صاحبان کسب و کار شاید همچنان سخت باشد ؛اما حرکت بسیار خوبی برای فرهنگ سازی و آمادگی ذهن کارآفرینان و حتی ذی‌نفعان است که همیشه قرار نیست به صورت حضوری به مراودات اقتصادی بپردازند.

به گفته راهدار، مهمترین عامل برای گذار از کسب و کارهای سنتی به مدرنیته آن است که ابتدا اطمینان و اعتماد لازم ایجاد شود. زمانی که شرایط متزلزل باشد و کاربر اعتمادی نداشته باشد که بعد از سرمایه گذاری در بستر فناوری و مجازی، چه اتفاقی برای کسب و کارش رخ می‌دهد و ممکن است با قطعی اینترنت و … مواجه شود، شاهد رونق دیجیتال مارکتینگ نخواهیم بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: آموزش مولفه مهم دیگری است که می تواند در بحث فرهنگ سازی این بخش موثر باشد. با توجه به اینکه فضای فناوری به گونه ای است که عموم کسب و کارهای سنتی از آن واهمه دارد و تصور می‌کنند که کاری که به آن مسلط نیستند می‌تواند مخاطره آمیز باشد، بنابراین آموزش نقش مهمی خواهد داشت.

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

 

1400-01-30/14:11

منو اصلی