iran oman banner

مزایای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

مزایای بازاریابی دیجیتال

بازاریابی عبارت است از برقراری ارتباط با مشتریان با هدف متقاعد کردن آن‌ها برای خرید محصول یا خدمت .

بازاریابی، به هر شکل یکی از فعالیت‌های کلیدی است که هر کسب و کاری باید در آن مشارکت داشته باشد، زیرا هیچ کسب و کاری بدون بازاریابی و تبلیغات موثر نمی‌تواند دوام بیاورد.

به هرگونه اقدامی که با استفاده از رسانه‌های الکترونیکی در جهت ارتقاء کالا و خدمات انجام شود، بازاریابی دیجیتال گفته می‎‌شود. این فعالیت مبتنی بر اینترنت و با هدف فروش کالا یا ارائه خدمات است.

صاحبان کسب و کارها با اطلاع ازین واقعیت که در دنیای دیجیتال امروز، اکثر مردم روزانه ساعات زیادی را صرف گشت و گذار در فضای مجازی می‌کنند، از محبوبیت پلتفرم‌ها برای تبلیغ کالاها و خدمات خود بهره می‌برند.

بازاریابی موفق به معنای برقراری ارتباط با مشتریان در مکان و زمان مناسب است و در صورتی که کالای شما در فضای مجازی مشتریان زیادی داشته باشد، آن جا فضای مناسبی برای آغاز کسب و کار محسوب میشود.

صرف نظر از نوع کسب و کار شما ، اعم از توسعه دهندگان وب یا ارائه دهندگان خدمات ، همچنان می‌توانید از خدمات بازاریابی دیجیتال بهره‌مند شوید. مزایای بازاریابی دیجیتال نسبت به کانال‌های بازاریابی سنتی بسیار زیاد است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهد شد :

 

۱.مقرون به صرفه بودن

مقرون به صرفه بودن این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا با صرف هزینه کمتر مشتریان بیشتری را جذب کنید، در حالیکه در بازاریابی سنتی ،رقابت مشاغل کوچک تا متوسط ​​با شرکت‌های بزرگ دشوار است زیرا مشاغل بزرگ هزینه بالایی را به تبلیغات تلویزیونی ، پخش رادیو و موارد دیگر اختصاص می‌دهند.

با این حال، بازاریابی دیجیتالی ، راهی مقرون به صرفه برای مشاغل در جهت جذب به مشتریان علاقه‌مند است. بسیاری از روش‌های بازاریابی دیجیتال و تبلیغات، مقرون به صرفه هستند.

به عنوان مثال، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) به شما این امکان را می‌دهد، هزینه‌ای را که برای شرکت شما مناسب است انتخاب کنید. این مزیت منحصر به بازاریابی آنلاین است.

آژانس‌های بازاریابی دیجیتال با توجه به بودجه شما ، خدمات بازاریابی مناسب را به شما ارائه می‌دهند.

پیاده سازی استراتژی‌ها و توسعه نتایج حاصل از آن فرایندی زمان بر است می‌توان گفت که مهم‌ترین هزینه بازاریابی دیجیتال زمان است با این وجود، نتیجه به دست‌آمده ارزش سرمایه‌گذاری وقت شما را دارد.

۲. قابل اندازه‌گیری بودن

هنگامی که در یک کمپین بازاریابی سرمایه‌گذاری می‌کنید ، ارزیابی نتایج به دست‌آمده برای شما اهمیت به سزایی دارد. مهم است که بدانید آیا یک استراتژی به امکان رشد کسب و کار شما کمک خواهد کرد؟ یکی از مهم‌ترین مزایای استراتژی بازاریابی دیجیتال‌،  امکان اندازه‌گیری نتایج است. روش‌های سنتی همان طور که می‌تواند موثر باشد، معایبی نیز دارد با این روش نمی‌توان به صورت دقیق میزان اثر بخشی را اندازه‌گیری کرد. امکان اندازه‌گیری بدون پرسش از بازدیدکنندگان وجود ندارد، در حالیکه  با روش‌های بازاریابی دیجیتال،  امکان ارزیابی دقیق نتایج کمپین وجود خواهد‌ داشت .

هر نوع کمپین از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) ، دارای یک سیستم ردیابی است که می‌توانید نتایج کمپین‌های خود را ردیابی کنید.

با  استفاده از هر کمپین می‌توانید معیارهای مختلف از جمله کلیک، نظر، اشتراک‌گذاری و موارد دیگر را ردیابی کنید و اینگونه از عملکرد کمپین خود آگاه شوید.

ارزیابی عملکرد کمپین بازاریابی‌تان در زمان اجرا و نه در زمان پایان به شما این امکان را می‌دهد که تا با بهینه سازی آن، در هزینه خود صرفه جویی کرده و سود بیشتری دریافت کنید.

۳. هدف قرار دادن مشتریان ایده‌آل

برای داشتن یک کمپین بازاریابی موثر باید با افرادی که به کسب و کار شما علاقه دارند و می‌خواهند اطلاعاتی از شما بدست بیاورند، در ارتباط باشید . مهمترین مزیت بازاریابی آنلاین امکان برقراری ارتباط با بازار هدف است.

در بازاریابی سنتی، هدف قرار دادن مشتریان ایده آل دشوار است. شما پیام‌های بسیاری را به امید دستیابی به افراد علاقه‌مند ارسال می‌کنید که خود نیازمند صرف هزینه‌های بازاریابی بالایی است.

در بازاریابی دیجیتال، به آسانی با مشتریان هدف ارتباط برقرار کرده و می‌توانید خدمت و محصولات خود را به آن‌ها ارائه کنید . این سطحی عمیق از بازاریابی است که بازاریابی سنتی نمی‌تواند با آن مطابقت داشته باشد. استفاده از تبلیغات بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سایر استراتژی‌های بازاریابی، شما را در ساخت شخصیت خریدار مناسب کسب و کارتان یاری می‌رساند.

شخصیت خریدار، طرحی از ویژگی‌های کلیدی مخاطب است که ما برای تولید محتوای ارزشمند و متناسب باخواست مخاطب به آن نیازمندیم.

دسته‌بندی مخاطبان براساس ویژگی‌هایی مانند سن، جنسیت، شغل، سرگرمی‌ها دسترسی شما به مخاطبان بالقوه را تسهیل می‌سازد.

۴. تسریع در اعمال تغییرات

یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال امکان انجام تغییرات در لحظه است. این امر منحصر به بازاریابی دیجیتال است.
در حالیکه با روشهای سنتی، پس از آغاز آن دیگر نمی‌توان تغییراتی ایجاد کرد و در صورت انجام آن هزینه گزافی را متحمل خواهید شد.
در بازاریابی آنلاین شما می‌توانید کمپین‌های تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) خود را به روز کنید، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی خود را تغییر دهید، کمپین‌های( SEO) خود را بهینه کنید و مطالب خود را در صورت نیاز به روز کنید. این بدان معناست که شما می‌توانید کمپین خود را برای به دست آوردن بهترین نتایج تطبیق دهید.

۵.  جذب مشتریان و افزایش فروش

وقتی خریداران به دنبال محصولی می‌گردند ، بسیار مهم است که زودتر و در همان مرحله اثرگذاری خوبی داشته باشید. شما می‌خواهید که آنها با کسب و کار شما آشنا شوند و شرکت شما را نسبت به رقبا انتخاب کنند. مزایای بازاریابی دیجیتال شامل این است که بتواند به شما کمک کند که در ابتدای مراحل ارزیابی محصول ،مشتری را جذب کنید.

مردم اغلب در ابتدای مراحل خرید به اینترنت روی می‌آورند. آنها شروع به تحقیق و جستجوی محصول یا خدمات متناسب با نیازهای خود می‌کنند. اگر محصول یا خدمات مورد نظر آن‌ها را ارائه می‌دهید ، زمان مناسب برای تأثیرگذاشتن این مرحله است.

مخاطبان شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات یا خدمات هستند تا خود را نسبت به محصول آگاه کنند . با استفاده از بازاریابی آنلاین ، می‌توانید این کاربران را به صفحه خود هدایت کنید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

حتی اگر این سرنخ‌ها بلافاصله موثر واقع نشوند ، آن‌ها تجارت شما را به خاطر خواهند آورد. این امر در اوایل پروسه خرید خریدار بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد. زمانی که به مرحله خرید نزدیک می‌شوند ، شرکت شما را به خاطر آورده و کسب و کار شما را نسبت به رقبا انتخاب می‌کنند.

این مزیت بازاریابی آنلاین می‌تواند به کسب و کارهایی مانند شما کمک کند تا در رقابت با رقبا پیروز شوید.

۶.  بازاریابی دیجیتال نرخ تبدیل شما را بهبود می‌بخشد

شاید یکی از قابل توجه ترین مزایای بازاریابی دیجیتال بهبود نرخ تبدیل شما باشد. با سرمایه‌گذاری بر روی استراتژی‌های بازاریابی آنلاین، مانند بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO)، می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

با تمرکز بر افرادی که به کسب و کار شما علاقه‌مند هستند، شانس خود را برای بهبود نرخ تبدیل و در نتیجه رشد کسب و کار خود افزایش می‌دهید. شرکت شما تبدیل بیشتری دریافت می‌کند که به رشد شما کمک خواهد کرد.

بازاریابی دیجیتالی بهترین راه برای دسترسی به مشتریان بالقوه است .کسب و کار شما با سرمایه‌گذاری در استراتژی‌های مختلف  از مزایای متعدد بازاریابی دیجیتال بهره‌مند خواهد شد. بازاریابی آنلاین فرصتی مناسب برای رشد کسب و کار شما و کسب ترافیک و افزایش فروش است. سرمایه‌گذاری در خدمات بازاریابی دیجیتال می‌تواند به شرکت شما  در بدست آوردن درآمد، سرنخ‌ها و  نرخ تبدیل بیشتر یاری رساند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا آغاز کنم؟ مهم است که قبل از شروع به تولید و توزیع محتوا یا راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی داشته باشید. اهداف کسب و کار خود را مشخص کنید و از راهکارهای بازاریابی دیجیتال همسو با آن استفاده کنید و پس از تعیین استراتژی مناسب برای برنامه‌ریزی و اجرای آن اقدام کنید.

1400-06-13/15:15

منو اصلی