iran oman banner

مبتکران از دل بحران ها چگونه بیرون می آیند؟!

مبتکران از دل بحران ها چگونه بیرون می آیند؟!

وقوع حوادث و بحران در برگزاری رویدادها امری عادی است اما عبور از بحران کاری نیست که هر فردی از عهده آن بربیاید و خلاقان و مبتکران هستند که به سهولت می توانند از بحران ها عبور کرده و یا در دل حوادث فرصتی جدید خلق کنند.


همه ما به عنوان برگزارکننده رویدادها، عادت کرده‌ایم که با موانع بزرگی سر راه خود مواجه شویم. در شرایطی مانند بحران اقتصادی و یا شیوع ویروس کرونا، توانایی ما در انطباق و غلبه بر این موانع است که مورد آزمایش قرار می‌گیرد.


شرایط می‌توانند به سرعت تغییر کنند یا به طور کلی از بین بروند مانند ایجاد محدودیت های سفری، از دست دادن اعتماد مشتریان، لغو رویداد ها و ملاقات کاری و غیره. این عوامل نه تنها تأثیر زیادی در چگونگی ادامه زندگی روزمره دارند بلکه به همان اندازه در کسب و کار ما نیز تأثیر دارند.


درآمد سالیانه پایین، دست نیافتن به هدف‌های بلند مدت و حتی کوتاه مدت کاری و ریزش بالای تعداد مشتریان از جمله مسائلی هستند که مشاغل هر صنعت ممکن است در این شرایط بحرانی با آن‌ها مواجه شوند.

عبور از بحران با کمترن آسیب


وقایع و حوادث رخ می دهند اما این شما هستید که باید راهی آسان برای عبور بدون آسیب و یا با کمترین آسیب برای خود انتخاب کنید. در وقوع بحران ها همیشه باید بخاطر داشته باشدی که شما هرگز قادر به پیش بینی بحران و پیامدهای احتمالی آن نخواهید بود اما در عین حال می توانید خود را آماده هرگونه اتفاقی نمایید.


نکته دیگر برای عبور از بحران ها این است که از زمان خود عاقلانه استفاده کنید ، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و استراتژی کسب و کار خود را مجدداً سازماندهی نمایید تا بتوانید تششعات این امواج را به راحتی کنترل کنید. برای مثال، همانطور که می دانید در زمان بروز ویروس کرونا و قرنطینه کشورها و با محدود شدن مشاغل و نبود محیط فیزیکی کاری، بسیاری از مشاغل به سوی ورشکستگی و تعطیلی پیش رفتند.

در صورتی که برخی دیگر از این شرایط استفاده کرده و از طریق گسترش فعالیتهای مجازی مانند شرکت در رویداد های مجازی، نمایشگاه ها و وبینارها به ارتباط کاری و سیستم خود را توسعه داده و حتی فروش و سود خود بیش از پیش افزایش داده‌اند.

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

• اینستاگرام• آپارات • لینکدین • تلگرام • توییتر • فیسبوک • یوتیوب

1400-05-04/11:50

منو اصلی