iran oman banner

فناوری اطلاعات راهی به سوی تجارت خارجی

فناوری اطلاعات راهی به سوی تجارت خارجی

فناوری‌اطلاعات راهی به سوی تجارت خارجی

ترکیه از جمله همسایگان ایران است که در ارتقای تجارت فرامرزی نیز موفق عمل کرده است. شاهدی بر این موفقیت جایگاه این کشور در نماگر تجارت فرامرزی از نماگرهای ده گانه شاخص سهولت انجام کسب وکار بانک جهانی است که زمان و هزینه (به استثنای تعرفه‌ها) مربوط به انطباق اسنادی و انطباق مرزی در صادرات کالای دارای مزیت نسبی هر کشور و واردات قطعات خوردو برای تمامی کشورها طی فرایند تجارت با شریک اصلی خود به عنوان بزرگترین خریدار /فروشنده این محصولات را اندازه می‌گیرد.

در سال ۲۰۲۰ میلادی کشور ترکیه در این نماگر از میان ۱۴ کشور همسایه ایران با کسب امتیاز ۹۱.۶ و رتبه ۴۴ جهانی، در رتبه دوم پس از ارمنستان با رتبه (۴۳ )قرار داشت که نسبت به عملکرد سال گذشته خود (امتیاز ۹۱.۴ در سال ۲۰۱۹ میلادی)، ۰.۲ امتیاز ارتقا داشته است.

تحولات سریع در فناوری‌های اطلاعاتی بر معاملات تجارت خارجی تأثیر داشته و روش‌های کاری و فرایندهای تجاری بخش خصوصی و موسسات دولتی تحت تأثیر این تحولات قرار گرفته‌اند.

در مورد معاملات تجارت خارجی، برخی از موسسات عمومی ابتدا بازرسی‌های خاصی را انجام می‌دهند و سپس مجوز صادر می‌کنند. اسناد و پروانه‌های نشان دهنده نتیجه این بازرسی‌ها توسط اداره گمرک در طی مراحل گمرکی کالا کنترل می‌شود.

سیستم پنجره واحد ترکیه سیستمی است که به شما امکان می‌دهد این اسناد را از یک نقطه تهیه کرده و مراحل گمرکی خود را از طریق یک برنامه کاربردی اجرا و تکمیل کنید. هدف از سیستم پنجره واحد، تسهیل تجارت از طریق کاهش مدارک و افزایش اثربخشی بازرسی‌ها درعملیات واردات و صادرات است.

بازرسی‌ پیش نیاز معاملات خارجی در ترکیه

در خصوص معاملات تجارت خارجی در ترکیه، چندین سازمان دولتی بازرسی‌های خاصی را انجام می‌دهند و سپس مجوزهای لازم را صادر می‌کنند. مطابق قانون گمرکی، اسناد و پروانه‌های نشان دهنده نتیجه این بازرسی‌ها توسط اداره گمرک در سه مرحله در رویه گمرکی کالا کنترل می‌شود.

مرحله ۱ :ورود به قلمرو گمرک ترکیه

مرحله ۲ :ثبت اظهارنامه گمرک

مرحله ۳ :پس از ترخیص کالا از گمرک

سیستم پنجره واحد راهکاری برای افزایش اثر بخشی بازرسی‌ها

سیستم پنجره واحد در ترکیه سیستمی است که به بازرگانان این امکان را می دهد تا اسناد و مجوزهای مورد نیاز برای مراحل گمرکی را از یک نقطه واحد دریافت کرده و مراحل گمرکی خود را از طریق درخواست از فقط یک نقطه اجرا و تکمیل کنند. درخواست‌های تجار از طریق سرویس “سیستم پنجره واحد” قرار گرفته در زیر مجموعه خدمات ارائه شده توسط وزارت تجارت در دروازه دولت الکترونیکی ترکیه ارسال می‌شود.

در زمان درخواست، اسناد و نهاد مربوطه برای ارزیابی درخواست باید انتخاب شوند. سپس درخواست‌ها توسط نهادهای مربوطه برای ارزیابی دریافت می‌شوند. در صورت موافقت با درخواست، یک شماره سند الکترونیکی ۲۳ رقمی توسط سیستم تولید می‌شود که در اظهارنامه گمرکی مربوطه اعلام می‌شود.

 

هدف از سیستم پنجره واحد ملی در ترکیه تسهیل تجارت از طریق کاهش مدارک و افزایش اثربخشی بازرسی‌ها در عملیات واردات و صادرات است.

فاز دوم پنجره واحد در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و سیستم تعدادی از سازمان‌های دولتی را به هم پیوند داد. با این حال، اجرای فاز ۱ و فاز ۳ سیستم با گسترش رویکرد اتوماسیون و یکپارچه سازی پنجره واحد ملی به تمام سازمانهای دولتی، پروژه را بسیار فراتر  برد.

پنجره واحد تجارت ترکیه در درگاه دولت الکترونیک ترکیه و در قسمت خدمات وزارت بازرگانی موجود است.

وظیفه و اختیار انجام کل یه کارها، از جمله هماهنگی کارهایی که باید با سایر نهادهای عمومی انجام شود، به وزارت تجارت محول شده است . بنابراین رهبری پروژه بر عهده وزارت تجارت است و ۱۸ نهاد دولتی ترکیه در این سیستم مشارکت می‌کنند.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپارات • لینکدین • تلگرام • توییتر • فیسبوک • یوتیوب

1400-04-02/17:37

منو اصلی