شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

یکی از مهمترین روش‌های تضمین موثر بودن حضور در نمایشگاه مجازی، آماده شدن بر اساس الزامات اینگونه رویدادها از جمله شناسایی مشتریان بالقوه و مشتریان هدف است.

تصور کنید که برای حضور در نمایشگاه فیزیکی، قطعه زمینی را با قیمت بالا در فضای نمایشگاه اجاره کرده‌اید، آیا بدون هیچ آمادگی در روز افتتاحیه حاضر می‌شوید؟ پاسخ قطعی خیر است. احتمالا با طراحانی با تجربه برای ساخت غرفه تان مذاکره میکنید، از قبل برای نقل و انتقال محصولات مدنظرتان برنامه ریزی می‌کنید. افرادی مسلط را برای حضور در غرفه‌ی خود در مدت نمایشگاه آموزش می‌دهید ابزار های تبلیغاتی از قبیل کاتالوگ و کارت ویزیت چاپ می‌کنید و از تمام ظرفیت‌های خود برای اطلاع رسانی به مخاطبین بالقوه استفاده می‌کنید و اقداماتی از این دست انجام می‌دهید.

این دقیقا اتفاقی است که می بایست در زمان حضور در نمایشگاه‌های مجازی نیز رخ دهد. تفاوت اما در مدل ارایه و شیوه های آماده‌سازی بر اساس نیازهای رویدادهای آنلاین است.

اگر قصد دارید که در یک نمایشگاه مجازی به عنوان غرفه دار مشارکت داشته باشید انجام اقدامات زیر (مشاهده چک لیست) میتواند فرصت‌های بیشتری را برای شما و کسب و کارتان فراهم نماید:

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی و اشاره مستقیم به آنها در غرفه‌ها:

 

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

بدین صورت نام شما در فهرست جستجوهای مشتریان شما قرار خواهد گرفت و امکان دیده شدن غرفه و محصولات شما افزایش خواهد یافت. همچنین اگر قصد دارید که از طریق نمایشگاه مجازی برای توسعه بازار و صادرات قدمی بردارید، حتما در بخش پروفایل مربوط به شرکت خود از کشورهای طرف تجاری مدنظر خود نام ببرید. در  این صورت، غرفه شما برای شرکت‌های فعال در آن کشور و یا شرکت‌های بازرگانی که با کشور هدف شما در تعامل هستند جذاب تر خواهد شد.

 

غرفه مجازی خود در نمایشگاه مجازی را با دقت تکمیل نمایید:

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

صفحه غرفه مجازی شما در نقش ویترین شرکت شما می‌باشد و به همین دلیل تکمیل و طراحی دقیق آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.  اگر غرفه شما به لحاظ بصری جذاب نبوده و یا به هم ریختگی داشته باشد، احتمالا در یک دقیقه ابتدایی، بازدیدکننده، غرفه شما را ترک خواهد کرد و این به معنای از دست دادن حداقل یک مشتری بالقوه است همینطور اگر به دنبال ورود به بازارهای خارجی هستید، فراموش نکنید که در غرفه مجازی خود، محتوای انگلیسی بارگذاری نمایید.

 

ابزارهای تبلیغاتی دیجیتال مناسب آماده کنید:

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

همان‌گونه که برای شرکت در یک نمایشگاه فیزیکی، کاتالوگ، کارت ویزیت، پاکت، بنر و… چاپ می‌کنید، برای نمایشگاه‌های مجازی نیز نیاز به آماده سازی کاتالوگ، کارت ویزیت دیجیتال و طراحی بنرهای فیزیکی برای معرفی شرکت و محصولات و خدمات خود دارید تا بتوانید در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

 

حضور در نمایشگاه مجازی را اطلاع رسانی کنید:

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

همانطور که حضور خود را در نمایشگاه‌های فیزیکی اعلام می‌کنید، در وبسایت‌های رسمی شرکت، یا اکانت‌های رسمی و شخصی خودتان و کارکنانتان از حضور خود در نمایشگاه مجازی خبر دهید. شما همچنین می‌توانید با ارسال دعوتنامه به مشتریان کنونی خود و یا افراد و مجموعه‌هایی که فکر می‌کنید ظرفیت همکاری های آینده با شما را داشته باشند برای بازدید از غرفه خود دعوت کنید.

 

در طول نمایشگاه و پس از آن پاسخگوی بازدیدکنندگان باشید:

شناسایی مشتریان هدف در رویدادهای مجازی

در صورت دریافت هرگونه تماس (اعم از ایمیل، پیام، تماس تلفنی و…) سریعا پاسخگو باشید. هرتماس می‌تواند، آغاز یک همکاری بلند مدت برای شما باشد. پس بهتر است با تعلل یا عدم پاسخگویی، شانس خود را از دست ندهید. از سوی دیگر، پس از پایان نمایشگاه نیز سعی کنید ارتباط خود را با بازدیدکنندگان غرفه مجازی خود حفظ کنید.

 

برای دریافت جزییات بیشتر به چک لیست آمادگی حضور در نمایشگاه مجازی مراجعه کنید.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-25/13:39

منو اصلی