سمینار مجازی معرفی سیستم جداسازی لرزه‌ای

سمینار مجازی معرفی سیستم جداسازی لرزه‌ای

سمینار مجازی معرفی سیستم جداسازی لرزه‌ای گروه صنعتی کهرنگ، تولید کننده انواع جداگرهای لرزه‌ای در ایران، توسط شرکت کهرنگ لاستیک چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰، ساعت ۱۰  برگزار می‌شود.

عبدالله واعظ شوشتری در این سمینار سخنرانی خواهد کرد.

موضوع سمینار مجازی

آیا ساختمان­‌هایی که محل زندگی و کسب و کار ما هستند و یا ساختمان­هایی که باید به صورت بی وقفه به خدمت رسانیشان ادامه دهند (مانند بیمارستان­ها)، پس از یک زمین‌­لرزه بزرگ قابل استفاده خواهند بود؟

یکی از مهمترین موضوعات طراحی سازه، مقاوم سازی سازه­‌ها در مقابل نیروی زلزله است. به همین منظور تا به حال راهکارها و روش­‌های متعددی در جهت افزایش ظرفیت سازه­‌ها در برابر نیروی ناشی از زمین­‌لرزه ارائه شده است. نکته قابل توجه اینجاست که در طراحی لرزه­ای، هم باید به دنبال افزایش ظرفیت باربری سازه بود و هم به دنبال افزایش شکل پذیری سازه.

ولیکن راهکارهای آیین‌­نامه­ا و به خصوص راهکارهایی که برای سازه­‌های با اهمیت متوسط و زیاد ارائه شده‌­اند هر دو مورد مذکور را نمی­‌توانند به نحو احسن برآورده کنند.

یکی از رویکرد­های اثبات شده برای مقاوم سازی و بهسازی ساختمان­ها در برابر بارهای لرزه ای (بارهای ناشی از زمین لرزه)، کنترل ارتعاشات لرزه­ای سازه است. رویکرد کنترل ارتعاشات شامل روش‌­ها و فناوری­‌های متعددی است که سیستم جداسازی لرزه­ای (Seismic Isolation System) از کارآمدترین آن­ها است.

در این سمینار مجازی قصد داریم معرفی مختصری بر روی سیستم جداسازی لرزه­ای داشته باشیم و با توانمندی­‌های گروه صنعتی کهرنگ در تولید و تست انواع جداگرهای لرزه­ای آشنا شویم.

گروه صنعتی کهرنگ با استفاده از نیروهای متخصص داخلی و خارجی، تولید کننده­‌ی انواع جداسازهای لرزه­ای لاستیکی (جداگرهای لرزه­ای) اعم از نوئوپرن­ها یا جداگرهای الاستومری (Natural Rubber Bearing – NRB)، جداگرهای هسته سربی (Lead Rubber Bearing – LRB) و جداگرهای لاستیکی با میرایی بالا (High Damping Rubber Bearing – HDRB) برای اولین بار در ایران است.

تمامی این محصولات پس از تولید، بر اساس آیین نامه‌­های بین‌­المللی اروپا EN و آمریکا AASHTO هر کدام که مدنظر مشاور و کارفرما ­باشد تست می­‌شوند. تمامی امکانات و تجهیزات تست جداگرهای لرزه­ای در همه ابعاد و اندازه‌­ها در کارخانه محیاست. امیدواریم با ایجاد فرهنگ سازی در جامعه مهندسین مشاور و کارفرمایان محترم در جهت استفاده از سیستم‌­های جداساز لرزه­ای برای انواع سازه‌­های کشور، دیگر شاهد فاجعه­‌های لرزه­ای ملی نباشیم.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-24/16:35

منو اصلی