iran oman banner

زنان و فرصت دیجیتال مارکتینگ

زنان و فرصت دیجیتال مارکتینگ

زنان امروز در خط مقدم توسعه اقتصاد جهانی هستند اما تحقیقات نشان می‌دهند که کارآفرینی زنان بسیار کمتر از کارآفرینی مردان است. براساس آمار جهانی نظارت بر کارآفرینی، کارآفرینی در جهان به سرعت رو به افزایش است اما کارآفرینی زنان محل نگرانی است. با وجود آمار رو به رشد بیزینس‌های زنان اما آنان همچنان از مردان در این زمینه عقب‌ترند. نکته قابل توجه اینکه تحصیلات عالیه زنان  به خصوص در ایران نسبت به مردان افزایش یافته اما زنان در زمینه کارآفرینی واستفاده از ابزارها، بسترها وپلتفرم‌های فضای مجازی از جمله بازاریابی دیجیتال همچنان فاصله زیادی با مردان دارند.
فن‌آوری اطلاعات دامنه گسترده‌ای از فرصت‌ها را برای توسعه کارآفرینی زنان فراهم کرده‌ است، بنابراین زنان می‌توانند از فرصت دیجیتال مارکتینگ، یا بازاریابی مجازی و با استفاده از بستر‌های فن‌آوری‌اطلاعات  به عنوان بستری برای گسترش انواع بیزینس‌ها و تجارت‌ها استفاده می‌کنند. موضوعی که تاکنون در ایران مغفول مانده و زنان استفاده بسیار کمتری از مردان از آن کرده‌اند.
با کمک فضای مجازی و با استفاده از بستر‌ها و پلتفرم‌های تحت وب، زنان می‌توانند ایده‌ها و محصولات خود را به راحتی در معرض تبلیغ قرار داده و به اصلاح از فرصت فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ برای ایده‌های نو استفاده‌کنند. در ایران، تلاش زنان برای افزایش استقلال مالی نسبت به خانواده یا همسر روز به روز در حال گسترش است و بستر فن‌آوری تحت وب و همینطور فرصت بازاریابی آنلاین می‌تواند شرایط و فرصت‌های بهتری در اختیار آنان قرار دهد؛ گرچه تاکنون و با گسترش استفاده از پلتفرم‌های مجازی، زنان روز به روز در  زمینه اشتغال و به خصوص خود اشتغالی پیشرفت کرده‌اند اما همچنان ایده‌های بکری وجود دارند که می‌تواند به زنان برای دستیابی به فرصت‌های بهتر کمک کند. فن‌آوری اطلاعات و امکان بازاریابی آنلاین برای ایده‌ها و محصولات جدید، فرصتی بی‌نظیر به خصوص برای زنان فراهم کرده‌است.

 

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1399-12-06/13:27

منو اصلی