iran oman banner

«روز اسپانیا» در نمایشگاه مجازی ایران

فعالان اقتصادی اسپانیایی از نمایشگاه مجازی بازدید می کنند

فعالان‌اقتصادی اسپانیایی از نمایشگاه مجازی‌بازدید می‌کنند. در جلسه‌ای که با حضور رئیس اتاق‌ایران واسپانیا، رئیس کمیسیون فاوای اتاق ایران ورایزن بازرگانی سفارت اسپانیا برگزار شد، از شرکت‌های‌اسپانیایی دعوت به‌عمل آمد تا درنخستین نمایشگاه‌مجازی‌ایران شرکت‌کنند.

معرفی ظرفیت‌های‌نخستین نمایشگاه مجازی ایران و دعوت از شرکت‌های‌اسپانیایی برای حضور دراین نمایشگاه، مهم‌ترین محوربرگزاری این نشست بود ودرهمین زمینه مهم‌ترین ویژگی‌های نمایشگاه مجازی‌تشریح شد. در همین راستا، محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران توضیح داد: برگزارکنندگان دو مرحله برای غرفه‌داران این نمایشگاه در نظر گرفته‌اند؛ مرحله اول فقط به شرکت‌های ایرانی اختصاص دارد، زیرا این نمایشگاه به مدت سه ماه در سطح ملی برگزار می‌شود و در مرحله دوم در ماه جولای شرکت‌های خارجی علاقه‌مند می‌توانند به عنوان غرفه‌دارشرکت کنند.

او افزود: اطلاعات تکمیلی با همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران واسپانیا و دفتربازرگانی سفارت اسپانیا در ایران به شرکت‌های طرفین ایرانی واسپانیایی اطلاع‌رسانی می‌شود.

طلایی ابراز امیدواری کرد در جریان برگزاری نمایشگاه حاضر بتوانیم رویداد ملاقات‌های تجاری رودررو را به صورت آنلاین برگزارو شرکت‌های‌ایرانی و اسپانیایی با نیاز‌ها، توانایی‌ها و بازارطرفین آشنا شوند.

رئیس کمیسیون فاوا اتاق ایران اعلام کرد: همچنین در راستای ترویج روابط تجاری دو کشور، در حاشیه برگزاری نمایشگاه در نظر داریم یک روز یا یک هفته را به «روز کشور اسپانیا» اختصاص داده و از سفرای طرفین دعوت بعمل آوریم تا نسبت به معرفی پتانسیل‌های تجاری دو کشور سخنرانی کنند.

بعد از آن محمد طاهری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با تأکید بر آسیب‌های شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، محدودیت‌های رفت‌وآمد و همچنین عدم امکان حضور فیزیکی، برپایی نمایشگاه های مجازی را در راستای جبران این خلاً معرفی کرد که در این بستر امکان آشنایی، تبادل‌اطلاعات وبرگزاری رویدادهای‌مشترک با حضورطرفین داخلی و خارجی امکان پذیر شده است.

در این نشست، گیتی مرتضوی، مشاور کمیسیون فاوا با اشاره به افزایش طول مدت برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران از ۱۵ روز به ۳ ماه ، بر آموزش و آشنایی شرکت‌های‌ایرانی برای حضور در فضای مجازی و استفاده بهینه از این فرصت تاکید کرد. مرتضوی با نشان دادن بخش‌های مختلف سایت، در خصوص نحوه حضور بازدیدکنندگان وغرفه‌داران ،اهداف، امکانات تعریف شده وامکان برگزاری روز کشو‌رها‌توضیح داد.

مرتضوی تاکید کرد: این رویداد اولین و مهم‌ترین نمایشگاه چند بخشی مجازی در ایران است که به هفت بخش تجارت ، صنعت و معدن ، کشاورزی و صنایع غذایی، نشر و رسانه‌های دیجیتال ، هنر و صنایع دستی و بخش فناوری و نوآوری تقسیم شده است. تخمین زده می شود که بیش از ۵۰ هزار بازدید کننده، از جمله بازدید کنندگان خارجی، از این رویداد دیدن کنند و تعداد غرفه داران بیش از ۵ هزار شرکت باشد.

رایزن بازرگانی سفارت اسپانیا با اشاره به تجربه برگزاری رویدادهای مجازی و استقبال فعالان اقتصادی از این امکانات، از ایجاد و استفاده  ازاین فضای مجازی برای حفظ ارتباطات تجاری در شرایط کنونی استقبال کرد. او همچنین با اعلام آمادگی دفتر بازرگانی سفارت اسپانیا در ایران،ازاعضای حاضر درجلسه خواست تا جهت تبادل اطلاعات در خصوص نمایشگاه مجازی با این دفتر در تماس بوده و مواردی که به ترویج روابط دو کشور کمک می‌کند، اطلاع‌رسانی کنند.

در این نشست مقررشد تا اطلاع رسانی جامعی در خصوص برگزاری این نمایشگاه از طریق کانال‌های مختلف خبررسانی از جمله، توییتر و سایت موسسه تجارت‌خارجی  کشور اسپانیا ICEX انجام پذیرد. همچنین، تاریخ برگزاری روز اسپانیا متعاقبا اعلام می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، تشکل‌های بخش ‌خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با هدف کاهش تبعات اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا و همگام با تحولات دیجیتال درعرصه کسب‌وکارها و توقف برگزاری رویدادهای تجاری در سطح ملی و بین‌المللی، برگزاری این نمایشگاه را در دستورکار قرارداده‌اند.

«نمایشگاه مجازی، تداوم تجارت درعصرنوین»، شعارنخستین نمایشگاه مجازی ایران است وهمگام با آخرین تحولات دیجیتال در کسب‌و کارها، با بهره‌مندی ازابزارهای فناوری، محصولات و خدمات فعالان اقتصادی کشور را به نمایش می‌گذارد. همچنین با حذف محدودیت‌های زمانی‌و‌مکانی، امکان بازدیدکنندگان داخلی ازاقصی نقاط کشوررا فراهم ساخته و با برنامه‌ریزی صورت پذیرفته از طریق سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها، سفارتخانه‌های خارجی مقیم تهران، اتاق‌های‌مشترک بازرگانی و اتاق‌های‌بازرگانی سایر کشورها، بازدیدکنندگان خارجی از کشورهای‌مختلف را پذیرا خواهد بود.

این نمایشگاه از۵ اسفند سال جاری‌آغاز به کار کرده است و بر اساس اعلام مسئولان نمایشگاه ۳۰ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به طور رسمی افتتاح می‌شود و تا ۵ خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1399-12-10/16:52

منو اصلی