دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پسا کرونا

دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پساکرونا

از پویایی محیط کار و دورهمی های گروهی گرفته تا طریقه ارائه محتواها و چگونگی مشارکت در رویدادها همه چیز تحت تاثیر ابزارهای فناوری اطلاعات قرار گرفته است. در حالی که   شاهد بازگشایی برخی مکان های عمومی و از سر گرفته شدن فعالیت‌های احتماعی هستیم، نباید این نکته را از قلم انداخت که پس از کرونا با جهانی کاملا متفاوت رو به رو خواهیم بود.

اگرچه همگی واقف هستیم که سال گذشته سالی دشوار بوده است اما این موجب نمی شود که نکات مثبتی که از آن آموخته ایم را نادیده بگیریم.

اولین و مهمترین نکته این است که تمامی اتفاقات نباید لزوما به صورت فیزیکی صورت گیرد. به عنوان مثال برگزاری رویدادهای بزرگ که نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی هستند به صورت مجازی یا هیبریدی (ترکیبی از هر دو نوع) بسیار کم هزینه‌ تر و راحت تر است.

در این گزارش به برخی از مزایای رویدادهای مجازی در پلتفرم نمایشگاه مجازی ایران نسبت به نوع فیزیکی آن اشاره خواهیم کرد:

بازگشت سرمایه با کمک آمارهای تحلیلی

دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پساکرونا

تکنولوژی هایی با قابلیت پیاده سازی آسان و رویدادهایی با بهره برداری از هوش مصنوعی این امکان را برای برگزارکنندگان فراهم می سازد تا مخاطبان خود را بهتر شناخته و با استفاده از کمپین های تبلیغاتی بازگشت سرمایه را افزایش دهند.

فرقی ندارد که چه نوع رویدادی را برگزار می کنید مجازی یا هیبریدی، در هر حال پلتفرم آنلاینی که آمارهای تحلیلی (تعداد، حوزه فعالیت، موقعیت جغرافیایی و …) از بازدیدکنندگان غرفه را ارائه دهد، امکان ارزیابی میزان تعامل و موفقیت حضور غرفه دار در نمایشگاه را فراهم می آورد.

دسترسی آسان و مشارکتی یکپارچه

دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پساکرونا

رویدادهای مجازی و هیبریدی نه تنها دسترسی را  برای  سخنرانان، غرفه داران و مشارکت کنندگان آسان تر می سازد بلکه  امکان حضور در کنفرانس ها از سراسر جهان را برای آنها فراهم می سازد.

این نوع از رویدادها با کمک تکنولوژی، محدودیت های زمانی و مکانی را از بین برده و بدون نیاز به صرف هزینه سفر، فرصت بهره مندی از سخنرانان و مشارکت کنندگان از  سراسر جهان را برای شما ایجاد می کند.

مقرون به صرفه برای سازمان ها و  مشارکت کنندگان

دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پساکرونا

رویدادهای مجازی بدون نیاز به حضور فیزیکی، محتوا را در اختیار افراد بیشتری قرار می دهد .در رویدادهای مجازی و هیبریدی غرفه ها عمر بیشتری داشته و حتی پس از اتمام نمایشگاه تا مدت ها ماندگار بوده و فرصت کسب درآمد را برای غرفه داران فراهم می سازند

این ویژگی امکان تمدید زمان رویداد و یا حتی برگزاری رویدادی جدید بر روی بستر موجود را برای برگزارکنندگان ایجاد می سازد که نیازمند صرف سرمایه کمتر و بازگشت سرمایه بیشتر خواهد بود. حتی امکان ایندکس شدن اطلاعات غرفه شما در موتورهای جستجو همچون گوگل، فرصت دسترسی جامعه گسترده تری از مشتریان به شما را فراهم می آورد.

بازخورد / ارزیابی میزان موفقیت

دلایل ماندگاری رویدادهای مجازی و هیبریدی در دوران پساکرونا

پلتفرم آنلاین بستری مناسب برای ارزیابی بازخوردها و دریافت پیشنهادات شرکت کنندگان را فراهم می‌سازد. همچنین با ارائه آمارهای تحلیلی امکان ارزیابی میزان موفقیت، بازگشت سرمایه و تعامل کاربران را ایجاد می‌کند. امکان برقراری ارتباط میان غرفه داران و بازدیدکنندگان پس از خاتمه رویداد، نه تنها یک بانک اطلاعاتی مفید از مخاطبان هدف را در اختیار  غرفه‌داران قرار می دهد بلکه بازگشت سرمایه بالاتری را به همراه خواهد داشت.

 

در نهایت می توان نتیجه گرفت رویدادهای فیزیکی به زودی از سر گرفته خواهد شد اما پاندمی ثابت کرد که چگونه تکنولوژی و پلتفرم های آنلاین می‌تواند افراد را از سراسر جهان گرد هم آورده و تجاربی مفید را برای آنها رقم بزند و به همین دلیل رویه برگزاری رویدادها و نمایشگاه های مجازی ادامه خواهد داشت.

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

• اینستاگرام• آپارات • لینکدین • تلگرام • توییتر • فیسبوک • یوتیوب

1400-04-20/17:10

منو اصلی