حمایت نهادها از متقاضیان دریافت غرفه مجازی در نمایشگاه مجازی ایران

حمایت نهادها از متقاضیان دریافت غرفه مجازی در نمایشگاه مجازی ایران

به دنبال برگزاری نمایشگاه مجازی ایران، نهادها و دستگاه‌های مختلف تسهیلات و حمایت‌هایی را برای فعالان اقتصادی در نظر گرفته اند. این نمایشگاه که از ۵ اسفندماه آغاز به کار کرده و تا ۵ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد، در رشته فعالیت‌های مختلف اقتصادی برگزار می شود.

بر اساس توافقات گرفته، آن دسته از فعالان اقتصادی که عضو یکی از اتاق‌های بازرگانی (اعم از اتاق‌های استانی و اتاق‌های مشترک) هستند می‌توانند از تخفیف۱۵ درصدی برای دریافت غرفه بهره‌مند شوند.

آن گروه از فعالان اقتصادی که عضو یکی از تشکل‌های اقتصادی هستند (تشکل‌هایی که وابسته به اتاق های بازرگانی هستند) از تخفیف ۱۵ درصدی برخوردار خواهند بود.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه حمایت‌هایی را در نظر گرفته است. شرکت‌های دانش بنیان متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی ایران می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سامانه غزال و تایید شرکت از سوی صندوق مذکورتا سقف ۳۵ میلیون ریال کد تخفیف برای ثبت نام در نمایشگاه مجازی ایران دریافت کنند.

شرکت‌های کوچک و متوسط استان تهران هم می‌توانند از حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی برخوردار شوند. شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران به شرکت‌هایی که لیست بیمه آنها از استان تهران اعلام می‌شود و کمتر از ۱۵۰ نفر بیمه شده داشته باشد ۷۰ درصد تا سقف ۶۰ میلیون ریال یارانه می‌دهد. این گروه تا ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ فرصت دارند تا نسبت به ارائه اطلاعات خود به ستاد نمایشگاه مجازی ایران اقدام کنند.

شرکت‌های خلاق نیز پس از ثبت درخواست در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از حمایت ۵۰% درصدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال بهره‌مند خواهند شد.

مرکزملی فرش نیز برای فعالان اقتصادی در حوزه فرش دستباف حمایت‌هایی را در نظر گرفته است. این مرکز به علاقمندان برای حضور در نمایشگاه مجازی ایران که واجد شرایط( اشخاص حقوقی) هستند، ۳۰% درصد تخفیف در نظر گرفته است.

برای ناشران دیجیتال نیز برای دریافت غرفه در این نمایشگاه ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

 

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1399-12-14/12:40

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی