iran oman banner

تقویت مبادلات تجاری بین ایران عمان با برگزاری نمایشگاه مجازی ایران و عمان

تقویت مبادلات تجاری بین ایران عمان با برگزاری نمایشگاه مجازی ایران و عمان

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با تاکید بر ضرورت تقویت مبادلات تجاری بین ایران عمان به واسطه برگزاری نمایشگاه مجازی بین ایران و عمان گفت: در حال حاضر سهم ایران از بازار عمان بسیار ناچیز است.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه مجازی ایران، محسن ضرابی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی اختصاصی میان ایران و عمان اظهار کرد: این نمایشگاه اوایل شهریور سال جاری برگزار می شود  و تلاش داریم با استفاده از این فرصت؛ شرایط مبادلات تجاری میان دو کشور را تسهیل کنیم.

سهم ۱/۸ درصدی ایران از واردات ۲۴ میلیارد دلاری عمان

به گفته رئیس اتاق مشترک ایران و عمان؛ در سال ۲۰۲۰ واردات عمان ۲۴ میلیارد دلار، ولی سهم ایران از این تجارت ۸/ ۱درصد بوده و سال گذشته ایران ۴۳۸ میلیون دلار صادرات به عمان داشته است و در میان صادرات گروه‌های مختلف کالایی ایرانی سهم هیچ کدام بیش از ۱۰ درصد از سهم واردات به عمان نیست.

به عنوان نمونه حجم واردات مصنوعات و مشتقات فلزی همچون نیکل، فولاد و آلومینیوم به عمان ۶/ ۱میلیارد دلار، اما سهم ایران از این واردات ۶/ ۹درصد بود. درباره مواد غذایی، آبزیان و فرآورده‌های لبنی حجم واردات به عمان ۵/ ۱میلیارد دلار، اما صادرات ایران به این کشور ۱۹ میلیون دلار بوده، یعنی سهم ایران کمتر از ۲/ ۱درصد بوده است.

ضرابی تصریح کرد: در زمینه شیرینی و شکلات با وجود توانایی بالای صنایع شیرینی و شکلات کشور ما از ۴۲۹ میلیون دلار واردات شیرینی و شکلات به عمان در سال ۲۰۲۰ صرفا ۳/ ۴میلیون دلار صادر کردیم؛ یعنی کمتر از یک درصد از این صادرات سهم داشتیم.

برای اطلاع از جزئیات برگذاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان به نشانی زیر مراجعه فرمایید:

نمایشگاه مجازی ایران و عمان

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام   آپارات • لینکدین • تلگرام • توییتر • فیسبوک • یوتیوب

2021-07-31/11:26

منو اصلی