iran oman banner

تقویت دیجیتال مارکتینگ در عصر پاندمی

تقویت دیجیتال مارکتینگ در عصر پاندمی

دیجیتال‌مارکتینگ، بی‌تردید در عصر پاندمی با تحولی بزرگ، بنیادین و اساسی مواجه شده‌است. شیوع کووید ۱۹، فرصتی بی‌نظیر را برای بنگاه‌های تجاری فراهم کرده‌است تا سبک تجارت خود را به تغییر دهند و به بازاریابی‌های سنتی پایان بخشند.

کووید ۱۹، به شدت اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرارداده و رکودی بی‌سابقه را پس از رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ رقم زده‌است. بنابر این پاندمی کرونا تغییرات شگرفی در بازاریابی عصر معاصر رقم خواهد زد و می‌تواند بر مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اثر‌گذار باشد. این پاندمی همچنین بر نحوه رفتار  مشتریان و بر نظریه‌های بنیادین بازاریابی  و اقتصادی  نیز تاثیرگذار خواهد بود.

قرنطینه‌های وسیع و بروز و ظهور شکاف‌های اجتماعی گسترده، تغییراتی را رقم زده‌است که تا سال‌های متمادی پس از پایان پاندمی نیز اثر‌گذار خواهد بود و اثرات بزرگ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آن برای مدت‌های طولانی باقی خواهد ماند. پس از کووید ۱۹، مصرف‌کنندگان، وسایل ارتباط جمعی، سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی بدون تردید در روند بازاریابی خود و نگاه به مشتریان هدف، بازنگری خواهند کرد.

نظریه‌پردازان اقتصادی و کسانی که به تولید اگهی مبادرت می‌ورزند نیز روش‌های نوینی در پیش خواهند گرفت. شیوع کرونا فرصتی استثنایی و بی‌نظیر به خصوص در اختیار بنگاه‌های تجاری کوچک قرار داده‌است تا از طریق فضای مجازی به تبلیغ و فروش محصولات خود بپردازند.

این پاندمی همچنین سبب شد تا نحوه نقل و انتقال سنتی پول نیز با سرعت بیشتری تغییر کند تا بستر‌های فن‌آوری دیجیتال برای نقل و انتقال مالی را تسهیل نماید. نتیجه آنکه بسیاری از بازار‌ها، کنفرانس‌ها، کارگاه‌های تجاری و نمایشگاه‌ها که با هزینه‌های سرسام‌آور و عمدتا با هدف بازاریابی برای محصولات برگزار می‌شد، تعطیل شدند. این الگو بی‌تردید می‌تواند در ایام پس از پاندمی‌ هم ادامه یابد و به کاهش هزینه‌های شرکت‌ها و به ویژه شرکت‌های و بنگاه‌های تجاری کوچک کمک نماید. به این ترتیب آنها می تواند با صرف هزینه های اندک در بستر وب، بازاریابی و تجارت خود را گسترش دهند.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

 

1399-12-06/16:51

منو اصلی