iran oman banner

اقدامات لازم کسب و کارها جهت عبور از بحران/2

اقدامات لازم کسب و کارها جهت عبور از بحران/2

اقدامات لازم کسب و کارها جهت عبور از بحران در 6 بخش گنجانده می شود  که ما در قسمت قبل به 3 اقدام لازم در این زمینه پرداختیم  و اکنون با 3 اقدام دیگر آن آشنا می شویم.

ارتقا کیفیت محصول و وب سایت

همچنین برای عبور آسان از دل بحران بخصوص در دنیای امروز که تجارت الکترونیک بسیار اهمیت پیدا کرده این است که محصول و وب سایت خود را بهبود ببخشید.بیشتر موارد بالا در مورد وب سایت شما نیز صدق می کند.

از مشتری درمورد وبسایت خود بازخورد بخواهید و اطمینان حاصل کنید که با علایق خریدار شما همسو است. یک وب سایت خوب همیشه باید پیامی قوی به مخاطبان شما برساند. همچنین ، به رابط کاربری وب سایت خود فکر کنید ، اطمینان حاصل کنید که پیمایش در آن آسان صورت بگیرد و تمام اطلاعات ارائه شده را در قالبی ساده قابل مشاهده باشد.

«کار تیم‌های خود را دوباره سازماندهی کرده و روی پروژه هایی که به تأخیر انداخته‌اید دوباره تمرکز کنید»، این هم چهارمین نکته برای عبور موفقیت آمیز از بحران است.هنگامی که فعالیت های عادی تجاری تمام سیستم ها منحل می شود، به راحتی می توان پروژه های دیگری را بر سر کار آورد.

با این حال ، زمانی که شرایط پایدار می شود ، زمان مناسبی برای سازماندهی مجدد کار تیم های خود و شناسایی پروژه هایی است که به تأخیر انداختید، یا وقت انجام آنها را نداشتید. چه این یک بررسی سئو باشد، یا آماده سازی کمپین ایمیل جدید. همه این پروژه ها، بزرگ یا کوچک، تأثیر مثبتی در تجارت شما خواهند داشت.

همراهی مشتریان در شرایط بحران

نکته پنجم برای عبور آسان از دل بحران این است که «تصمیم بگیرید که چگونه مشتریان خود را در بحران همراهی می کنید».شما باید به دنبال راهکارها و راه حل هایی برای مشتریانتان در شرایط بحرانی باشید زیرا شما به هیچ وجه نمی خواهید هیچ یک از مشتریان خود را از دست دهید.

بهترین راه این است که با آنها به صورت مجازی و یا تلفنی در تماس باشید و از مشکلاتشان باخبر شوید. به آنها نشان دهید که شما در تلاش هستید که به آنها کمک کنید. مثلا اگر موانعی وجود دارد که ادامه کار را برای آنها دشوار می کند، سعی کنید که راه حلی به آنها پیشنهاد دهید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم با مشتریان خود در تماس باشید. از این طریق شما به آنها نزدیک تر شده و می توانید اطمینانشان را جلب نمایید. به یاد داشته باشید که در مواقع بحرانی، بیش از هر چیز لازم است فعال باشید.

علاوه بر این ، مطمئن شوید که یک راهکار ارتباطی خوب برای ادامه این کار دارید. در ابتدا، از طریق ارسال ایمیل بحران را به مشتریان خود اطلاع داده و بگویید که برای پشتیبانی از آنها در آنجا هستید. سپس به روزرسانی های منظمی در مورد کاری که برای پشتیبانی از آنها انجام می دهید ارائه دهید اما مراقب باشید که زیاده روی و سپس کم کاری نکرده و حد تعادل را نگه دارید.

سازماندهی استراتژی کسب و کار

و ششمین و آخرین نکته برای عبور موفقیت آمیز از دل بحران این است که «استراتژی کسب و کار خود را دوباره سازماندهی کنید، بسته به صنعت خود جایگاه خود را بررسی نموده و بپرسید که چگونه این بحران بر شما تأثیر گذاشت».
زمان های وقوع بحران همیشه وقت خوبی برای تأمل و پاسخ به برخی از سوالات بزرگتر است که باید در کار خود لحاظ نمایید. اکنون وقت آن است که با پاسخ به دو سوال ذیل نقطه شروع چگونگی و چرایی تنظیم مجدد استراتژی تجارت خود را ایجاد نمایید.
1. جایگاه ارزشی شما در این صنعت چیست؟
2. این چگونه با رقبای شما مقایسه می شود؟

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام  آپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

2021-07-29/12:48

منو اصلی