iran oman banner

نامگذاری روز اسپانیا در «نمایشگاه مجازی ایران»

نخستین نمایشگاه مجازی ایران
روابط عمومی نخستین نمایشگاه مجازی ایران

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اسپانیا از نامگذاری روزی با نام اسپانیا در «نمایشگاه مجازی ایران» خبر داد و با تاکید بر نقش و اهمیت اتاق‌های مشترک برای افزایش میزان مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه مجازی، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای توسعه بازارها عنوان کرد.
محمد طاهری با بیان اینکه روزی با نام روز اسپانیا در «نمایشگاه مجازی ایران» نام گذاری شده است، عنوان کرد:‌ هدف از نامگذاری این روز، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ایران به طرف های اسپانیایی و بالعکس است.
وی افزود: تلاش می‌شود در این روز به منظور نزدیک شدن روابط اقتصادی دو کشور از سخنرانان ایرانی و اسپانیایی دعوت به عمل آید. همچنین از طریق تبلیغات در دفاترمان در بارسلون، مادرید و سایر شهرهای اسپانیا زمینه مشارکت مجازی فعالان و تجار اسپانیایی را در این نمایشگاه فراهم خواهیم آورد.
طاهری با بیان اینکه این نمایشگاه از پنجم اسفند برگزار خواهد شد، اظهار کرد: نمایشگاه مجازی ایران فرصتی مناسب، راحت و کم هزینه برای بازدید از محصولات و خدمات ایران است. این نمایشگاه آغازی است برای حضور مجازی فعالان اقتصادی ایران و در عین حال می توان با کسب تجربه، زمینه حضور مجازی در نمایشگاه های مجازی خارجی را فراهم آورد.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اسپانیا با تاکید براهمیت حضور اتاق‌های مشترک در جذب و جلب مخاطبان نمایشگاه مجازی ایران اظهار کرد: این نمایشگاه در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و این قابلیت را دارد که مخاطبان و مشارکت‌کنندگان بسیاری را از کشورهای مختلف داشته باشد. در این میان اتاق‌های مشترک با توجه به ارتباطی که با کشورهای مقابل دارند، می‌توانند در این زمینه نقش پررنگی ایفا کنند.
وی عنوان کرد: تجربه برگزاری نمایشگاه مجازی ایران این امکان را نیز فراهم می آورد که با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، هیات های تجاری مجازی نیز راه اندازی شود.
به باور طاهری،‌ در آینده دستاوردهای بهتری از برگزاری این دست نمایشگاه‌ها به دست خواهد آمد و به تدریج نمایشگاه‌های مجازی جایگزین نمایشگاه‌های فیزیکی خواهند شد.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اسپانیا عنوان کرد:‌ یکی از شرکای سنتی ما برای اقلامی مانند فرش، پسته و زعفران کشور اسپانیا است. نمایشگاه‌ مجازی ایران می تواند پتانسیل های دیگری از فعالیت های اقتصادی ایرانیان را نیز به فعالان اقتصادی اسپانیایی معرفی کند.
وی درباره استقبال کسب و کارهای سنتی از فعالیت‌های مجازی گفت: شرکت‌های استارت آپی و صنایع نوآورانه در این زمینه عملکرد بهتری خواهند داشت و تا ارتباطات سنتی جایگاه خود را به دیدگاههای مجازی دهد به زمان نیاز است.

وی با بیان اینکه در برگزاری نمایشگاه‌های حضوری ابتدا باید گروه‌های مختلف برای برگزاری نمایشگاه اعلام آمادگی می‌کردند و هماهنگی‌های زیادی برای واردات کالا، ترخیص از گمرک و صدور ویزا انجام می‌شد، عنوان کرد:‌ هزینه‌های جانبی برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی در نمایشگاه مجازی وجود ندارد و تنها کافی است که با دریافت رمز ورود وارد فضا و محیطی شد که اطلاعات شرکت ها را دریافت کرد.
وی با تاکید براهمیت نمایشگاه مجازی ایران خاطرنشان کرد:‌ ابتکار عمل اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی تهران برای برگزاری «نمایشگاه مجازی ایران» در وضع کنونی بسیار حائز اهمیت است. اتاق ایران اسپانیا از برگزاری این نمایشگاه استقبال خواهد کرد و نه تنها خود در این نمایشگاه شرکت می‌کنیم، بلکه به تمامی ۴۰۰ عضو این اتاق که همگی از شرکت‌های معتبر هستند، اطلاع‌رسانی می‌شود تا در نمایشگاه مجازی ایران مشارکت داشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اسپانیا با بیان اینکه تخفیف‌هایی برای اعضای اتاق‌های مشترک برای حضور در نمایشگاه مجازی ایران در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این نمایشگاه برای نخستین بار تجربه‌ای بین‌المللی را عرضه خواهد کرد و با افزایش مشارکت فعالان و مخاطبان تجربه‌ای موفق را پیش‌روی علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرامآپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1399-11-21/15:41

منو اصلی