iran oman banner

آینده نمایشگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

آینده نمایشگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

نمایشگاه‌ بهترین روش برای معرفی محصولات جدید و یا حتی قدیمی است. خریداران ممکن است از وجود محصولی آگاه نباشند، اطلاعات چندانی از آن نداشته ، و یا انگیزه ای نداشته باشند که بدانند یک محصول چه سودی به آنها می‌رساند. این امر به‌ویژه در خصوص شرکت‌هایی که محصولات خود را از طریق واسطه‌ها فروخته و به ندرت با کاربران نهایی خود ملاقات می‌کنند ، صدق می‌کند.

باید این را در نظر داشت که پیشرفت در هر حوزه و صنعتی نیازمند تطبیق خود با شرایط و استفاده از استراتژی‌های بازاریابی روز است. درواقع رویدادهای B2B، بدون حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری تنها یک یا دو سال دوام خواهند‌آورد. برای مثال همانطور که مشاهده کردیم، با فراگیری ویروس کرونا، اساساً بازار تجارت مختل شد و ما وادار به قدم گذاشتن در مسیری شدیم که پیش از این تصورش را هم نمی‌کردیم. رویدادهای مجازی حاصل از تکامل فناوری، در این زمان به داد این حوزه رسیدند و باعث شدند که تجارب جدیدی رقم بزنیم.

بنابراین پیش‌بینی آینده رویدادهای تجاری پس از کووید ۱۹ و پیشبرد اهداف مطابق آن اهمیت بسزایی خواهد داشت.  در این مقاله به برخی از پیش‌بینی‌ها در مورد آینده نمایشگاه‌های مجازی و حضوری اشاره می‌کنیم.

 

۱-تکامل فناوری با سرعت زیادی ادامه خواهد یافت.

آینده نمایشگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

از گذشته شاهد افزایش تقاضا برای رشد فناوری بوده‌ایم .در زمان فراگیری کرونا نیز شرکت‌ها با استفاده از دنیای مجازی نتیجه پیشرفت فناوری در طی چند ماه بوده‌اند. در آینده نزدیک، فناوری به رابطی میان فعالیت‌های حضوری و مجازی تبدیل خواهد‌شد و برای هر رویداد هدفی مهم و استراتژیک را دنبال خواهد‌کرد.

هنگام از سرگیری رویدادهای حضوری، شرکت‌کنندگان امکان انتخاب حضور در هر یک از رویدادهای تجاری حضوری، مجازی و یا ترکیبی را خواهند‌داشت. اما بدون شک، رویدادهای مجازی و ترکیبی همچنان مورد پسند بسیاری قرار می‌گیرند.

تلفن همراه و ابزارهای تعامل مبتنی بر وب، به زیر‌ساخت مهمی تبدیل می‌شوند که مشارکت جامعه را تقویت می‌بخشند. شرکت کنندگان و سخنرانان دیگر از دنیای فناوری و امکانات آن مانند تلفن همراه، شبکه و اینترنت، پیام‌رسان‌ها و غیره توقعی بیشتر و در سطح شکل‌گیری رویداد‌های تجاری و آموزشی خواهند‌داشت.

 

۲-تمرکز بیشتری بر شکل گیری روابط خواهیم داشت.

آینده نمایشگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

رویدادها فرصتی منحصر‌به‌فرد برای حضور در بین همتایان، استفاده از محتوای مورد علاقه، ارتباط با سخنرانان و حامیان مالی و غیره را فراهم می‌نمایند. از آنجایی که رویدادهای حضوری برای برآورده کردن تمامی این نیازها با محدودیت‌ مواجه هستند، رویدادهای ترکیبی و مجازی با محبوبیت بیشتری مواجه خواهند‌شد. زیرا از این پس سطح انتظارات افراد و شرکت‌ها بالا رفته و همه نیازها می‌بایست در یک جا برآورده شوند و رویدادهای مجازی امکان دسترسی گسترده‌تر و کامل‌تری به برند‌ها برای یافتن بازرگانان جدید را فراهم می‌کند.

کریس آکریمی)  (Chris Akrimi مدیر ارشد درآمد کمپانی جور  (Joor)در حالی‌که آینده بازار را حاصل تجربه رویداد “فیزیکی-دیجیتال” می‌داند، می‌گوید: “خریداران در یک نمایشگاه حضوری تنها می‌توانند روابطی محدود با برند‌هایی مشخص در طی ۴-۳ روز برقرار ‌کنند، درحالی‌که در نمایشگاه آنلاین آنها هفته‌ها فرصت دارند تا برند‌های جدید را کشف کنند.”

در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توان از فناوری برای تقویت روابط در رویدادهای مجازی و ترکیبی استفاده کرد:

-امکان ارتباط شرکت کنندگان با سخنرانان به صورت آنلاین و آفلاین

-امکان ارتباط شرکت کنندگان در برنامه های مشترک بر حسب علایق

-امکان تعامل اسپانسرها با شرکت کنندگان از طریق گزینه های چت ویدیویی

 

۳-کیفیت بیش از هر زمان دیگری اهمیت می‌یابد.

آینده نمایشگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

با رواج رویداد‌های مجازی و عملکرد آنها به عنوان کانال بازاریابی، رقابت میان شرکت کنندگان افزایش خواهد‌یافت و باید به دنبال افزایش سطح کیفیت کاری، فعالیت بیشتر در فضای مجازی و استفاده از جنبه‌های دیگر رویداد‌ها بود. برای مثال اگر از سخنرانان تأثیرگذار در حیطه کاری خود استفاده‌کنید، طبیعتاٌ جایگاه خود را ارتقا می‌دهید و به طرفداران سخنرانان هم دسترسی پیدا می‌کنید. اما این کافی نیست! برای موفقیت در این حوزه باید ایده‌های منحصر‌به‌فرد ارائه دهید.

برای دستیابی به این هدف، باید در ابتدا اطلاعات مخاطبین خود را ثبت کرده و با شناسایی علایق آنها به دنبال راهکارهایی برای جذبشان باشید.

پلتفرم‌های برگزاری نمایشگاه مجازی، اهداف شرکت کنندگان را برای حضور در رویداد نشان داده و به شما کمک خواهد‌کرد تا بیشتر از آنچه که مخاطبانتان می خواهند در اختیار آنها قرار دهید.

در طی این مدت ، رویداد‌های مجازی جایگاه و ارزش خود را به حامیان مالی ثابت کرده‌اند. بنابراین با پیشرفت تکنولوژی ، احتمالاً شاهد افزایش خارق العاده حمایت مالی از رویدادها خواهیم‌بود.

 

و در پایان این نکته را باید در نظر داشت که ویروس کرونا تغییر گسترده و پایداری در تجارت و نحوه کارکرد آن ایجاد کرده است و دیگر به رویه گذشته باز نخواهیم گشت. بنابراین با پذیرش تغییرات روز باید به دنبال اجرای روش های نوین بازاریابی باشیم.

سیندی لو(Cindy Lo) مدیر عامل شرکت رد ولوت (RED VELVET)، آژانس رویدادهای خلاقانه  می‌گوید: “رویدادهای حضوری همیشه به تکامل نیاز داشته‌اند. دیگر زمان آن گذشته که سازمان‌ها منتظر یک جلسه حضوری سالیانه برای فروش خود باشند. برای پرکردن خلأ‌ها باید به فکر بهره‌‌مندی از مزایای رویدادهای مجازی در کنار تعاملات فیزیکی باشیم.”

 

 

منابع:

Duchene, Patricia. “The Future Of Events Through The Eyes Of Industry Professionals.” Forbes, Forbes Magazine, 16 Mar. 2021, forbes.com/sites/patriciaduchene/2021/03/16/the-future-of-events-through-the-eyes-of-industry-professionals/?sh=5374f3a14ca9.

“Three Predictions about the Future of Virtual & Hybrid Events.” ClickZ, 28 Sept. 2020, www.clickz.com/three-predictions-about-

the-future-of-virtual-hybrid-events/263623/

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار نخستین نمایشگاه مجازی ایران می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرامآپاراتلینکدینتلگرامتوییترفیسبوکیوتیوب

1400-03-17/16:14

منو اصلی